Zwycięstwo Lilly May w Hiszpanii

W Kadyksie (Hiszpania) odbyły się tradycyjne Regaty Noworoczne na wodach Atlantyku. Świetnie nowy sezon rozpoczęła zawodniczka Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

Żeglarki z Tarnobrzega Aleksandra Bobula i Lilly May Niezabitowska spędziły okres noworoczny na zgrupowaniu na południu Hiszpanii, gdzie pod okiem wicemistrza świata Aleksandra Ariana zaczęły przygotowania do nowego sezonu. Jednym z elementów pobytu w Kadyksie był udział w regatach New Year’s Race.

Obie nasze reprezentantki startowały w klasie Laser 4.7. Lilly rozpoczęła od siódmej lokaty w pierwszym wyścigu. W drugim starcie zajęła czwarte miejsce i ex equo z dwoma Hiszpanami – Nicolasem Macias Verungo i Carlosem Sanchezem – objęła prowadzenie w regatach.

Kluczowe, dla ostatecznego sukcesu, były wyścigi numer trzy i cztery. Niezabitowska w obu okazała się najszybsza i została samodzielnym liderem zawodów. Szóste miejsce w piątym wyścigu, przy jednoczesnym nieudanym wystepie Sancheza (tylko on mógł jeszcze zagrozić tarnobrzeżance), przypieczętowało zwycięstwo Lilly w klasyfikacji Open regat w klasie Laser 4.7.

Lilly May Niezabitowska

Aleksandra Bobula, po zajęciu 12. miejsca w dwóch pierwszych wyścigach, plasowała się w pierwszej dziesiątce. Niestety 21. miejsce w trzecim i falstart w czwartym starcie zepchnęły ją na dalszą lokatę. Ostatnie dwa wyścigi ukończyła kolejno na 18. i 14. pozycji, co dało jej 21. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 8. wśród kobiet.