Zwycięstwo Jakuba Ziobro na torze w Szczecinie

Jakub Ziobro, kierowca ProCars Racing Rzeszów, wygrał pierwszą edycję Pucharu Polski w Kartingu Halowym. Na torze w Szczecinie rywalizowało 84 zawodników.

Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w minioną niedzielę na obiekcie Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie. Na starcie pojawiła się cała czołówka polskich zawodników specjalizujących się w kartingu halowym. Były to największe do tej pory organizowane zawody, gdzie startować mogli tylko polscy zawodnicy. Uczestnicy zawodów mogli zgłosić się do jednej z dwóch kategorii wagowych (80kg i 95kg). Obie kategorie zgromadziły łącznie 84 zawodników. Ponad 25 osób podjęło wyzwanie wystartowania w obu kategoriach.

Rywalizacja toczyła się od samego rana (07:00). Zawodnik który startował w danej kategorii wagowej brał udział w 4 wyścigach eliminacyjnych, a następnie w najlepsi awansowali do finału B i A. Przed finałem A odbyły się superkwalifikacje, które polegały na przejechaniu jednego szybkiego okrążenia przez 15 najlepszych zawodników na tym samym gokarcie. Co ciekawe zwycięzcy tej rywalizacji w obu kategoriach następnie wygrali swoje klasyfikacje generalne tj. w 80 kg wygrał Jakub Ziobro , a w 95 kg wygrał Wojciech Stefaniuk.

mot_2016-10-16_mpgokart2

Dodatkowo nagrodzono najlepsze zespoły. Zgłoszony zespół musiał mieć 3 zawodników i w sytuacji, gdy jakiś zawodnik jechał dwie kategorie należało podać przed startem kategorie z której będą liczone mu punkty. Pierwsze dwa miejsca zajęły lokalny zespoły, tj. na pierwszy miejscu WP Trans (Piotr Wołynka, Adrian Ziejewski, Michał Ryndzionek), przed Silver Stars (Wojciech Stefaniuk, Grzegorz Tychawski, Paweł Frąckowiak), a na trzecim miejscu podium zawodnicy z Podkarpacia z zespołu Procars (Jakub Ziobro, Patryk Zając, Jakub Olechowski).