Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Zuzanna Środa najlepsza w turnieju „Złoty Kasztan”


W Tarnowie odbył się XIV Turniej Szermierczy „Złoty Kasztan”. Najlepsza wśród młodziczek była Zuzanna Środa z UKS Sokolik Krosno.

Na zawodach, którego hasłem przewodnim było „100-lecie Niepodległej”, wystartowali zawodnicy z trzech podkarpackich klubów: Sokolika Krosno, Sokoła Mielec i Gryfu Mielec.

Najlepiej spisała Zuzanna Środa, która była bezkonkurencyjna wśród młodziczek. Po wygraniu wszystkich pojedynków grupowych, zaawodniczka Sokolika Krosno wygrała również trzy w fazie turniejowej. W finale pokonała Patrycję Radwan (KS Szpada Wadowice) 12-9. Trzecie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Roksana Żychowska.

W kategorii dzieci na najniższym stopniu podium stanęły dwie zawodniczki PTG Sokoła Mielec: Martyna Mróz oraz Hanna Łabuda.

Wśród zuchów najlepsza okazała się Maria Ciszczoń (PTG Sokół Mielec), a trzecie miejsce zajęła Paulina Misiak (Gryf Mielec). W rywalizacji chłopców drugi był Maciej Schab, a trzeci Antoni Kosztyła (obaj PTG Sokół Mielec).

Miejsca podkarpackich szermierzy

Młodzik K
1. Zuzanna Środa (UKS Sokolik Krosno)
3. Roksana Żychowska (UKS Sokolik Krosno)
13. Iwona Misiak (MKS Gryf Mielec)

Młodzik M
6. Dominik Kwaśnik (PTG Sokół Mielec)
8. Szymon Drozdowski (PTG Sokół Mielec)
9. Mikołaj Madej (Gryf Mielec)

Dzieci K
3. Martyna Mróz (PTG Sokół Mielec)
3. Hanna Łabuda (PTG Sokół Mielec)
6. Hanna Drozdowska (PTG Sokół Mielec)
7. Małgorzata Frydrych (Sokolik Krosno)
14. Joanna Ertanowska (PTG Sokół Mielec)
21. Emilia Pietras (PTG Sokół Mielec)
23. Aleksandra Wójcik (PTG Sokół Mielec)

Dzieci M
5. Adam Cynar (Sokolik Krosno)
7. Bartłomiej Urbanik (Sokolik Krosno)
8. Michał Kubacki (Sokolik Krosno)
10. Karol Pyziakiewicz (Gryf Mielec)

Zuchy K
1. Maria Ciszczoń (PTG Sokół Mielec)
3. Paulina Misiak (Gryf Mielec)
8. Aleksandra Żurek (Gryf Mielec)
17. Zofia Pietras (PTG Sokół Mielec)

Zuchy M
2. Maciej Schab (PTG Sokół Mielec)
3. Antoni Kosztyła (PTG Sokół Mielec)
7. Witold Kapinos (PTG Sokół Mielec)
12. Hubert Kurek (Gryf Mielec)

Więcej informacji z kategorii Szermierka