Złoto Nierody, srebro Dziedzic i Kubiszyna na Pucharze Świata

Świetne wiadomości dotarły do nas z włoskiego Rimini, gdzie w dniach 2-5 czerwca odbył się Puchar Świata w Kickboxingu we wszystkich formułach. Najlepszą zawodniczką w formule low kick została Iwona Nieroda.

We Włoszech wśród zawodników szerokiej Kadry Narodowej znaleźli się trzej reprezentanci Podkarpacia: Iwona Nieroda, Karolina Dziedzic (obie UKS Diament Pstrągowa) oraz Mateusz Kubiszyn (Game Over Lubaczów). Cała trójka odnotowała bardzo dobry start przywożąc do regionu jeden złoty krążek i dwa srebrne.

Podopieczna Jerzego Pilarza Iwona Nieroda wystartowała w koronnej dla siebie formule low kick, w kat. wagowej do 56 kg. W walce półfinałowej już w pierwszej rundzie poprzez techniczny nokaut (trzy liczenia w rundzie) rozprawiła się z Turczynką Akman Umran. Walka finałowa była powtórką z 2015 roku. Nasza zawodniczka po raz drugi stanęła na przeciwko Francuzki Emmy Gongory, którą tak jak rok temu wypunktowała 3:0. Dodatkowo cieszy fakt, że oprócz wygranej Iwona została doceniona przez sędziów i otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju w formule Low Kick bez podziału na kategorie wagowe.

Druga z zawodniczek pstrągowskiego Diamentu Karolina Dziedzic rywalizowała w formule Full Contact do 70 kg. W walce półfinałowej pewnie (3:0) wypunktowała Norweżkę Emmę Bratic. Niestety w walce finałowej nieznacznie przegrała z kolejną, dobrze znaną Norweżką Birgit Oksnes i tym samym zajęła drugie miejsce.

Ostatni z reprezentantów Podkarpacia Mateusz Kubiszyn startujący w formule Full Contact do 86 kg szedł przez turniej jak burza. W walce półfinałowej pokonał Ukraińca, jednak pech zadecydował, że do walki finałowej wyjść nie mógł. Rozprawiając się w ringu ze swoim przeciwnikiem zza wschodniej granicy doznał poważnej kontuzji prawej ręki.