Zieleń i Marszałek na podium przełajowych Mistrzostw Polski

28-osobowa reprezentacja Podkarpacia wystartowała w 91. Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Dwóch biegaczy stanęło na podium.

Zawody odbyły się w Olszynie (woj. dolnośląskie). W biegach juniorów młodszych najlepiej zaprezentował się Michał Zieleń. Zawodnik Techniku Trzcinica biegł w czterosobowej grupce, która oderwała się od reszty stawki. Walka o medal rozegrała się na ostatnich metrach biegu. Michał wpadł na metę na trzecim miejscu – sekundę za pierwszymi dwoma zawodnikami i sekundę przed czwartym.

Drugi medal dla Podkarpacia wywalczył Patryk Marszałek (CWKS Resovia). Podopieczny Lesława Lassoty w biegu na 4 km seniorów stracił do zwycięzcy 16 sekund, a do drugiego zawodnika na mecie – 6 sekund.

O pechu może mówić junior Szymon Gużkowski. Zawodnik KKB MOSiR Krosno był czwarty w biegu na 3 km. Do medalu zabrakło mu zaledwie jednej sekundy.

W klasyfikacjach województw juniorzy młodsi zdobyli 26pkt, zajmując 6 miejsce w klasyfikacji województw, natomiast juniorzy zdobyli 16pkt i zajęli 12 miejsce.