Zdziebło, Buziak, Augustyn i Sabat medalistami HMP

Tydzień po juniorach, na Arenie Toruń o tytuły Halowych Mistrzów Polski w lekkiej atletyce rywalizowali seniorzy. Cztery medale wywalczyli nasi reprezentanci.

Dwójka naszych reprezentantów stanęła na podium chodu kobiet na 3000 metrów. Zwyciężyła Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) z czasem 12:54.93. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Paulina Buziak, przychodząc na metę 12 sekund po zwyciężczyni.

Wicemistrzem Polski w chodzie na 5 km został kolejny zawodnik LKS Stali Mielec – Rafał Augustyn. Do zwycięzcy Dawida Tomali (AZS AWF Katowice) zabrakło mu 2,5 sekundy.

Świetny start zanotowali nasi 800-metrowcy. Anna Sabat (CWKS Resovia) została Wicemistrzynią Polski, przegrywając jedynie z Olimpijką z Rio de Janeiro Andżeliką Cichocką (SKLA Sopot), natomiast Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Zwyciężył Adam Kszczot (RKS Łódź).