Zawodnik Millenium Rzeszów w finale European Judo Cup (VIDEO)

W Bratysławie odbył się turniej Pucharu Europy w Judo. Fantastycznie spisał się na nim Michał Bartusik, który zdobył srebrny medal.

Podopieczny trenera Piotra Majchera świetnie „wszedł” w turniej wygrywając pierwszą walkę z Węgrem B.Windischmannem już po 31 sekundach. Kolejne dwa pojedynki Michała też kończyły się przed czasem, po udanych akcjach judoki z Niechobrza. Najpierw, 88. w światowym rankingu Bartusik, pokonał sklasyfikowanego sześć pozycji wyżej Niemca Vennekolda, a następnie odprawił z kwitkiem 74. na świecie Austriaka Christophera Wagnera. Ta wygrana oznaczała półfinał dla Michała.

Zawodnik Millenium Rzeszów rozpoczął walkę półfinałową z N. Mattem (SUI) od otrzymania kary. Cały czas był jednak zawodnikiem aktywniejszym, a kolejne kary dostawał rywal. Po trzeciej karze dla Szwajcara sędzia zakończył pojedynek, co oznaczało walkę o złoto dla Bartusika.

W finale rywalem Michała był 98. na świecie Włoch Augusto Meloni. Rywal, mimo że niżej sklasyfikowany od naszego zawodnika, jest bardziej doświadczonym judoką. W ubiegłym roku zwyciężył w turnieju w Bratysławie, a w tym triumfował również na Pucharze Europy w Pradze. Włoch od początku kontrolował walkę i to on przeprowadził pierwszą punktową akcję na waza-ari, a chwilę później dokończył dzieła, rzucając Michała na plecy i wygrywając walkę i złoty medal.

Srebro Pucharu Europy jest dla Michała Bartusika drugim takim osiągnięciem w karierze, ale pierwszym w kategorii 73 kg. Tak dobry turniej w wykonaniu niechobrzanina jest bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Baku (AZE).

W Bratysławie wystartowali też dwaj inni zawodnicy UKJ Millenium Rzeszów – obaj w kat. 90 kg. Norbert Majcher przegrał pierwszą walkę z Niemcem T. Grohnem. Natomiast Michał Majcher w pierwszym pojedynku pokonał R. Schwendingera (LIE), a w kolejnych uległ po dogrywce zawodnikowi z Kanady M. El Nahas oraz w repasażach przegrał z Australijczykiem S. Temesi.

Poniżej dwie ostatnie walki Bartusika w Pucharze Europy w Bratysławie.

Półfinał 73 kg: N.Matt (SUI) – M.Bartusik (POL)

Finał 73 kg: A.Meloni (ITA) – M.Bartusik (POL)