YOG. Zaginione numery i 10. miejsce Wiktorii Miąso


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Zawodniczka CWKS Resovii zajęła dobre 10. miejsce w pierwszym z dwóch konkursów skoku wzwyż podczas YOG. Do ostatniej chwili nie wiedziała jednak czy w nim wystartuje.

Na 2 godz. przed zawodami okazało się, że zaginęły numery startowe Wiktorii. Dzięki sprawnemu działaniu jej trenera, a jednocześnie kierownika ekipy polskich lekkoatletów Michała Tittingera w ostatniej chwili udało się uzyskać nowe numery, jednak cała koncentracja zawodniczki była już historią.

Efekty zamieszania było widać w jej pierwszym nieudanym skoku na wysokości 160 cm. W tym momencie rzeszowianka pokazała charakter i potrafiła odbudować w sobie koncentrację i skoczyć kolejne trzy skoki bezbłędnie – 160, 165 i 170 cm. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że zawodniczka CWKS Resovii ma dopiero 16 lat i rywalizuje z zawodniczkami starszymi od niej o 2 lata.

Problemy przyszły na wysokości 174 cm. Po dwóch zrzutkach po raz kolejny w tym sezonie Miąso była w stanie w krytycznym momencie oddać bardzo dobry skok, który może się okazać kluczowy w ostatecznym rozrachunku.

W tym dniu Wiktorii nie było stać na więcej. Dało jej to 10. miejsce, ale do czwartego traci zaledwie 4 cm. Przypomnijmy, że przed nią jeszcze drugi konkurs w poniedziałek (15.10). O ostatecznej kolejności decyduje suma wyników z obu konkursów.

Poniżej baner z linkiem do pełnej relacji z piątkowego konkursu z Buenos Aires.

Link do relacji na żywo
Wyniki 1. konkursu skoku wzwyż:

1. Jaroslava Mahuchikh (RUS) – 192 cm
2. Mariya Kochanova (RUS) – 184
3. Jessica Kahara (FIN) – 181
4. Jenna Fee Feyerabend (GER) – 178
4. Elizabeth Moss (AUS) – 178
6. Bara Sajdokova (CZE) – 178
7. Nota Dosi (GRE) – 174
7. Nadine Odermatt (AUT) – 174
9. Veronica Chaynov (ISR) – 174
10. Wiktoria Miąso (POL) – 174