wtorek, 23 stycznia 2018

XXVIII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach

29 października zostały rozegrane XXVIII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

W rozgrywkach szachowych wystartowała rekordowa liczba 67 osób. Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w dwóch grupach wiekowych:  A – urodzeni w 2004 roku i starsi oraz B – urodzeni w 2005 i młodsi. Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut.

W grupie A uczestniczyło 34 osoby z Stalowej Woli, Sandomierza, Dzierdziówki, Bielin, Lublina, Rzeszowa, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Ostrowca Świętokrzyskiego i z Nowej Sarzyny. Z kolei w grupie B uczestniczyło 34 osób z Stalowej Woli, Zaklikowa, Pysznicy, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Sędziszowa Małopolskiego.

Po 7 rundach w grupie A Mistrzem Stalowej Woli został reprezentant TKSszach w Tarnobrzegu – Ryszard Czajkowski uzyskując 6,0 pkt., zaś 2 miejsce zajął Marcin Maj (uzyskał 5,5 punktów) z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei 3 miejsce zajął Marek Rega ( 5,5 pkt.) z Ostrowca Świętokrzyskiego, 4-ta była Anna Trybowska (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 5 miejsce zajął Mikołaj Złotek (5,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, zaś 6 był Artur Chowaniec ( 5,0pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk.

Z kolei w grupie B zwyciężył Adrian Słoniec (6,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-te miejsce zajął Wojciech Okręt ( 6,0 pkt.) z klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, a trzeci był Adam Biesiadecki ( 5,5 pkt.) z TKSszach w Tarnobrzegu. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Joanna Szewczyk ( 5,0 pkt.) Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 5 – Jakub Białek ( 5,0 pkt.) TKSszach w Tarnobrzegu, 6- Julia Giemza ( 5,0 pkt.) Hetman Ostrowiec Świętokrzyski.