XXI Memoriał im. Józefa Gromka w szachach

Wyniki
format_list_numbered

Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli zorganizował w dniu 26.11.2016 roku XXI Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. W memoriale szachowym wystartowała rekordowa ilość osób – 68.

Do Stalowej Woli przyjechali szachiści z Niska, Sandomierza, Tarnobrzega, Dzierdziówki, Pysznicy, Bielin,  Rzeszowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Świdnika, Nowej Sarzyny, Biłgoraja, Leska, Ustrzyk Dolnych, Sędziszowa Małopolskiego, Zaklikowa, Janowa Lubelskiego oraz szachiści z Ukrainy.

Zawody szachowe rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut.  Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w jednej grupie, natomiast zostały przeprowadzone dodatkowe 4 klasyfikacje wiekowe w grupie juniorów.

W grupie OPEN nagrodzonych zostało 9 zawodników. Po 7 rundach zwycięzcą Memoriału został zawodnik z Ukrainy Vorobets Nikolay uzyskując 6,5 pkt, drugi był Daniel Kopczyk (LKS Sanovia Lesko), trzeci – Bogdanov Ignat (Ukraina). Kolejne miejsca zajęli: 4- Vorobets Dmitriy (Ukraina), 5 – Jerzy Semczuk (Świdnik), 6 – Wojciech Czarnecki (TKSzach Tarnobrzeg), 7 – Ariel Pasionek (LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne), 8 – Hubert Mucha (RCEZ Biłgoraj), 9 – Marcin Maj (UKS SP 1 Leżajsk).

Dodatkowe klasyfikacje:
Juniorzy ur. 2008 i młodsi
. Zwycięzcą został Tomasz Procnal (KKS Victoria), 2 miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz (UKS SP 1 Leżajsk), trzeci był Alan Kordas (KKS Victoria), zaś 4 Wojciech Jakubowski (MZKS Unia Nowa Sarzyna).
Juniorzy ur. 2007 – 2005. 1 miejsce zajął Adrian Słoniec (UKS Orlik Rudnik nad Sanem), 2 miejsce: Adam Biesiadecki (TKSzach Tarnobrzeg), 3 – Sebastian Brzozowski (MZKS Unia Nowa Sarzyna), 4 – Adrian Toniak (UKS Orlik Rudnik nad Sanem).
Juniorzy ur. 2004 – 2002. 1 miejsce zajął Bartłomiej Brzozowski (MZKS Unia Nowa Sarzyna), 2 miejsce: Piotr Działak (KKS Victoria), 3 – Sara Giefert (LKS Sanovia Lesko), 4 – Mikołaj Złotek (UKS Orlik Rudnik nad Sanem).
Juniorzy ur. 2001 – 1999.
1 miejsce zajął Hubert Mucha (RCEZ Biłgoraj), 2 miejsce: Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3– Krzysztof Socha(UKS SP 1 Leżajsk) 4 – Konrad Mucha (RCEZ Biłgoraj).

Najmłodszym zawodnikiem (nagrodzonym) został Mateusz Toboła – 5 lat.