XVI Memoriał Bogdana Gajewskiego w Stalowej Woli

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli rozegrano XVI Memoriał Bogdana Gajewskiego pod patronatem Prezydenta Stalowej Woli. Już po raz czwarty z rzędu turniej otrzymał rangę 2, co oznacza, że wyższą rangę posiadają tylko Mistrzostwa Polski.

W tegorocznym turnieju wystartowało w sumie 60-ciu zawodników. W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój), drugie miejsce zajęła Katarzyna Pabisz (Jasło), a trzecie Natalia Furmanek (Jasło) i Magdalena Bukiewicz (Sędziszów Małopolski).

W finale kategorii Open mężczyzn doszło do pojedynku czołowych polskich amatorów Mariusza Gosika (Warszawa) z Grzegorzem Szczotką. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszy okazał się wielokrotny Mistrz Polski – Mariusz Gosik wygrywając 6-3, 7-5. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Kamilem Wroną (Starachowice) 6-1, 6-2, a drugi finalista z Tomasz Banasiewiczem (Jędrzejów) 6-4, 7-6.

W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się numer 5 tej kategorii – Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) wygrywając w finale z Andrzejem Moczkiem (Skarżysko-Kamienna) 6-4, 6-0. Trzecie miejsce zajęli Jarosław Dobosz (Lublin) i Robert Stępień (Stalowa Wola).

W kategorii 60+ mężczyzn wygrał Janusz Cach (Jarosław), pokonując w finale Marka Tylmana (Łaskarzew) 1-6, 7-5, 10-0. Na najniższym stopniu podium stanęli Aleksander Tor (Mielec) i Adam Konefał (Stalowa Wola).

Wśród deblistów najlepsza okazała się para Radosław Pielecha i Robert Rząsa (obaj Leżajsk) pokonując w finale Tomasza Adamowicza i Roberta Szeligę (obaj Stalowa Wola) 6-3, 6-2.

Źródło: MKT Stalowa Wola