Wygrane turnieje Miłosza Sroki i Zuzanny Bednarz


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Miłosz Sroka (MKT Stalowa Wola) i Zuzanna Bednarz (Czarni Rzeszów) udanie rozpoczęli sezon, wygrywając turnieje na kortach w Stalowej Woli.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny – Super Seria Kadetów

Pierwszym turniejem rozegranym na kortach MKT był OTK Super Seria Kadetów. W rywalizacji mężczyzn Miłosz Sroka dotarł do finału, pokonując kolejno: w drugiej rundzie – Amadeia Hutsula (BKT Advantage Bielsko Biała) 6-4, 6-1, w ćwierćfinale – Bartłomieja Rosia (ZTT Złotoryja) 6-4, 6-2 i w półfinale – Michała Dojczyńskiego (UKS ACT Sport Tarnów) 6-2, 3-6, 6-3.

W finale stoczył trzysetowy pojedynek z rozstawionym z numerem jeden, dwunastym kadetem w Polsce – Patrykiem Stokowskim (WKT Mera Warszawa). Pomimo przegrania pierwszego seta Miłosz zwyciężył 4-6, 7-5, 6-3.

Miłosz w parze ze swoim finałowym rywalem zwyciężyli w grze podwójnej, wygrywając w meczu finałowym z parą Jakub Bojarski/Maciej Kos 6-2, 6-3.

W turnieju dziewcząt dobrze spisała się Zuzanna Bednarz. Zawodniczka KS Czarni Rzeszów dotarła do półfinału, w którym uległa rozstawionej z nr 2. Natalii Łężniak (KKS Olsza) 6-2 1-6 5-7.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów

W miniony weekend, również na kortach MKT Stalowa Wola, odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów.

Miłosz Sroka tym razem nie stracił nawet seta w turnieju. Odprawiał „z kwitkiem” kolejno: w drugiej rundzie Antoniego Mierzwę (MKT Stalowa Wola) 6-3 6-4, w ćwierćfinale Przemysława Siodę (MKT Stalowa Wola) 6-2 6-3 i w półfinale Jonasza Dziopaka (KKT Wrocław) 6-2, 6-2. W finale nie dał szans Mateuszowi Gadzale (NST kujawsko-pomorskie) 6-2 6-2.

W grze podwój w parze z Jonaszem Dziopakiem, Miłosz zdobył drugie miejsce, ulegając w finale z parą Mateusz Gadzała/Aleks Majewski 6-1, 3-6, 6-10.

W turnieju dziewcząt wystartowało tylko osiem zawodniczek. Najlepsza okazała się Zuzanna Bednarz, która pokonała kolejno: Wiktorię Czerny (KS Nadwiślan Kraków) 6-0 6-1, Milenę Rogalę (MKT Stalowa Wola) 6-0 6-2 oraz w finale Angelikę Maniawską (Tarnowski Klub Tenisowy) 6-1 6-0.