Wyborny start Wiktorii Miąso na Mistrzostwach Europy

W węgierskim Gyor odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych U18 w lekkiej atletyce. Świetnie spisała się zawodniczka CWKS Resovii Wiktoria Miąso.

W składzie 48-osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa znalazły się dwie zawodniczki: Wiktoria Miąso (CWKS Resovia) w skoku wzwyż oraz Emilia Dąbek (KKS Victoria Stalowa Wola) w sztafecie szwedzkiej.

Emilia była jedynie rezerwową zawodniczką i nie wystartowała w eliminacjach sztafet, w których Polki zakończyły swój udział w zawodach.

Natomiast Wiktoria rozpoczęła rywalizację w piątek, udziałem w kwalifikacjach. Podopieczna trenera Michała Tittingera uzyskała wynik 1.77 i awansowała do finału, chociaż wysokość 1.71 pokonała dopiero za trzecim podejściem.

W finale Miąso rozpoczęła od zaliczenia w pierwszym podejściu wysokości 1.69, ale na kolejnej była już o krok od odpadnięcia z konkursu. Dopiero w trzeciej próbie pokonała 1.74. Zaliczenie tej wysokości dodało skrzydeł rzeszowiance i dzięki temu przeskoczyła 1.79 w pierwszym podejściu. Ten skok był się kluczowy, bo wysokość okazała się selektywna – przeskoczyło ją tylko sześć zawodniczek. Kolejny pułap (1.83) był już powyżej rekordu życiowego Wiktorii. Nie udało się go pokonać i zawodniczka Resovii zakończyła zawody jako szósta w Europie. Zwyciężyła Ukrainka Yaroslava Mahuchikh.

Świetny start w Gyor oznacza, że Wiktoria Miąso uzyskała kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży (Youth Olympic Games), które odbędą się w październiku w Buenos Aires (ARG).