środa, 22 listopada 2017

Worek medali sumoków w Brzegu Dolnym

W dniach 18-19 marca w Brzegu Dolnym odbył się II Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. Zawodnicy z Lubziny i Gnojnicy zdobyli ponad dwadzieścia medali.

W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów sportowych w Polsce, a wśród nich dwa kluby z Podkarpacia – LUKS Syrena Gnojnica i LUKS Lubzina.

Zawodnicy z obu naszych klubów zdobyli łącznie 22 medale (12 Lubzina i 10 Gnojnica). Na uwagę zasługuje postawa 17-letniego juniora z Lubziny Huberta Dęborowskiego, który w rywalizacji seniorów w kategorii do 70 kg wygrał w półfinale walkę z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów – Pawłem Pieprzakiem z Syreny Gnojnica i zakończył rywalizację na drugim miejscu.