Worek medali podkarpackich łuczników w Tyczynie

Wyniki
format_list_numbered

166 młodzików z całej Polski walczyło w Tyczynie o medale Mistrzostw Polski w łucznictwie. Aż 11 medali zdobyli łucznicy z Podkarpacia.

Mistrzem Polski w kategorii młodzików (15 lat) został Michał Stach. Zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze osiągnął wynik 832 (w 90 strzałach) i zdobył złoty medal. Drugie miejsce zajął Michał Rytlewski z MRKS Gdańsk (810 pkt.), a trzeci był Patryk Murglin z ULKS Tarcza Kolbudy (806 pkt.). Piąte miejsce, z wynikiem 793 pkt., zajął Jakub Byś z SKS Piast 25 Rzeszów.

W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt dwie nasze zawodniczki stanęły na podium. Drugie miejsce zajęła Natalia Babiak z UKS Tramp Jarosław, a trzecia była Katarzyna Kozioł z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Natalia uzyskała wynik 800 pkt., a Katarzyna 780 pkt. Zwyciężyła Kinga Tomaszewicz z MRKS Gdańsk z wynikiem 808 pkt.

Niezwykle zacięta okazała się rywalizacja o medale wśród młodziczek młodszych (14 lat). Najlepszą okazała się Ewelina Lisiecka (KS Ożarowianka Ożarów Maz.), która uzyskała wynik 833 pkt. Srebrny medal wywalczyła Martyna Brudek. Zawodniczka UKS Tramp Jarosław ustrzeliła tylko dwa punkty mniej (831). Taki sam wynik na koniec rywalizacji miała trzecia w klasyfikacji Adrianna Szóstak (KSŁ Mewa Kołobrzeg). O kolejności na podium zdecydowała liczba trafionych „dziesiątek”. O jedną więcej miała Martyna (40 razy trafiła w środek tarczy). Szóste miejsce zajęła Paulina Tomaka, ósme Martyna Pasternak (obie LKS Jar Kielnarowa), a dziesiąta była Urszula Kutyła (UKS Tramp Jarosław).

Dobre starty indywidualne przełożyły się na wyniki zespołowe. Tylko dwa zespoły młodzików zostały sklasyfikowane i najlepsza okazała się drużyna MUKS Podkarpacie Jedlicze (M. Stach, W. Szafran, D. Smyka), zdobywając 2222 pkt i wyprzedzając KS Płaszowiankę Kraków (1996 pkt.).

Dwa medale wywalczyły zespoły młodziczek młodszych. Drugie miejsce zajął UKS Tramp Jarosław (M. Brudek, U. Kutyła, G. Dziak, N. Socha) – 2397 pkt., a trzecie LKS Jar Kielnarowa (P. Tomaka, M. Pasternak, K. Leśko, K. Czaja) – 2393 pkt. Zwyciężył zespół KSŁ Mewa Kołobrzeg (2404 pkt.).

Na najniższym stopniu podium stanął zespół młodzików młodszych LKS Jar Kielnarowa (J. Czekański, O. Szymczak, K. Bil), zdobywając 2342 pkt. Najlepsza drużyna KSŁ Mewa Kołobrzeg uzyskała wynik 2451 pkt.

Trzy medale wywalczyły też nasze zespoły mieszane. Młodzicy MUKS Podkarpacie Jedlicze (K. Kozioł, M. Stach) zajęli drugie miejsce, a UKS Tramp Jarosław (N. Babiak, D. Pulit) trzecie. Natomiast w rywalizacji młodzików młodszych trzecie miejsce zajął LKS Jar I Kielnarowa w składzie: Jakub Czekański i Paulina Tomaka.