Wojciech Lubieniecki zwycięża, Piotr Urban trzeci

Świetnie spisali się mieleccy szpadziści na Pucharze Polski juniorów rozegranym w Radlinie. Dwóch z nich stanęło na podium.

Na starcie zawodów stanęło 120 zawodników i 92 zawodniczki. Niespodziewanie z dwoma porażkami w fazie grupowej rozpoczął zawody Wojciech Lubieniecki. Zawodnik Sokoła Mielec pokazał jednak klasę w turnieju głównym, w którym był już bezkonkurencyjny. Zwyciężył w sześciu kolejnych pojedynkach, wygrywając finał z Michałem Rachwalikiem (Start Opole) i zdobył złoty medal Pucharu Polski.

Świetne zawody rozegrał inny mielczanin Piotr Urban z Gryfu Mielec. Piętnastolatek, startujący w gronie juniorów najpierw wygrał 4 z 5 pojedynków fazy grupowej, a następnie zwyciężył w kolejnych trzech walkach w turnieju głównym. Pogromcę znalazł dopiero w półfinale. Przegrał z Michałem Rachwalikiem 13/15 i zdobył brązowy medal.

Miejsca pozostałych naszych zawodników: 20. Paweł Urban (Gryf), 52. Maciej Kaźmierski (Gryf), 81. Szymon Tarachanowicz (Gryf), 98. Stanisław Dziura (Sokół), 112. Michał Mróz (Sokół).

Nasza jedynaczka w rywalizacji kobiet Weronika Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec) zwyciężyła w trzech z pięciu pojedynku grupowych, ale w fazie turniejowej odpadła w pierwszym pojedynku z Aleksandrą Pernach (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.) przegrywając 13/15.