Wiktoria Toczek Mistrzynią Polski Juniorek


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie. Aż cztery medale wywalczyli zawodnicy z podkarpackich klubów, co dało nam drugie miejsce w klasyfikacji województw.

Świetnie spisały się dziewczęta w rywalizacji indywidualnej. Do ćwierćfinałów dotarły: Marlena Kocaj (CWKS Resovia), Wiktoria Toczek (Sagit Humniska) oraz Agata Osuch (Tramp Jarosław). Tylko zawodniczce Resovii nie udało się awansować dalej, chociaż to ona była rozstawiona z numerem 1, po wygraniu eliminacji. Bardzo zacięty pojedynek półfinałowy stoczyła Agata Osuch, która pokonała Kamilę Napłoszek (Marymont Warszawa) 6-5. Łatwiejszą przeprawę miała Wiktoria Toczek, która zwyciężyła 7-1 z Marią Górką (Płaszowianka Kraków). Finał należał do Wiktorii, która pokonała Agatę 6-0.

Brązowy medal indywidualnie zdobył Jakub Biela (Tramp Jarosław) przegrywając swój półfinałowy pojedynek z Mateuszem Ogrodowczykiem (AZS Surma Poznań) 4-6. Wcześniej, w ćwierćfinale stoczył on zacięty bój o strefę medalową z Pawłem Czyżem (CWKS Resovia). Reprezentant Trampa wyszedł z niego zwycięsko, pokonując rywala 6-5.

To co nie udało się Marlenie Kocaj i Pawłowi Czyżowi indywidualnie powetowali sobie w mikście. Grając razem w parze dotarli aż do finału, gdzie ulegli parze Marymontu Warszawa 3-5 i wracają z Mistrzostw ze srebrnymi medalami.

Województwo podkarpackie zostało sklasyfikowane na drugim miejscu (71 pkt.), przegrywając jedynie z Mazowszem (107). Na 20 startujące kluby, piąte miejsce zajęła CWKS Resovia (32 pkt.), siódmy był Tramp Jarosław (24), a na 11. miejscu sklasyfikowano Sagit Humniska (15).

Fot. UKS Tramp Jarosław