Wicemistrzyni Europy z Pstrągowej


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W słoweńskim Mariborze odbyły się Mistrzostwa Europy w kickboxingu. Dwójka reprezentantów Podkarpacia wraca z medalami.

Mistrzostwa były jednocześnie kwalifikacją do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu. W 35-osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwach znalazła się dwójka zawodników z Podkarpacia: Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa) i Arkadiusz Kaszuba (Rzeszowski Klub Sportów Walki).

kic_2016-10-29_me-nieroda

Zawodniczka Diamentu Pstrągowa startowała w low kicku w wadze 56 kg. W ćwierćfinale wygrała z Portugalką Evorą 3-0. – Było ciężko, bo walczę wciąż z chorobą (…). Prowadziłam od początku, ale to była mała przewaga. Portugalka czekała na kontrę, dlatego podpowiedzi trenerów w 3 rundzie okazały się zbawienne i to dzięki nim mogę się cieszyć ze zwycięstwa. Ja chciałam pójść do przodu i się bić, a szkoleniowcy podpowiadali abym czekała i kontrowała low kickami. – podsumowała po walce Nieroda.

W półfinale rywalką Iwony była Serbka Ivana Davidovic. Zawodniczka Diamentu pewnie zwyciężyła i awansowała do finału wagi 56 kg. – Ta rywalka po prostu mi pasowała. A w finale mam najtrudniejszą z rywalek, zawodniczkę z Rosji – powiedziała po półfinale Iwona Nieroda.

O Mistrzowski tytuł Iwona walczyła z Rosjanką Oksaną Shchietininą. Obie zawodniczki spotkały się wcześniej w ringu trzykrotnie. Na PŚ w Szeged (2014) i podczas ME w Bilbao (2014) górą była Oksana, ale na MŚ w Serbii (2015) wygrała zawodniczka Diamentu. Niestety tym razem po raz trzeci lepszą okazała się Rosjanka i to ona wywalczyła złoty medal. Iwona Nieroda została Wicemistrzynią Europy w formule low kick.

Arkadiusz Kaszuba rywalizował w formule K-1 w wadze 81 kg. W ćwierćfinale pokonał Ukraińca Iuria Zubchuka. W półfinale rywalem Arkadiusza był Serb Aleksandar Menkovic. Niestety nasz reprezentant uległ rywalowi i wraca z Mistrzostw z brązowym medalem.

Źródło: MadFight24