Warcabiści multimedaliści


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Podkarpaccy warcabiści poprawili wynik sprzed roku i zdobyli aż 30 (!) medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Szklarskiej Porębie.

W Szklarskiej Porębie odbyły się XXXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych, w ramach których rozegrano grę klasyczną (czas gry 90 minut na zawodnika), aktywną (20 minut) i błyskawiczną (5 minut).

Przed rokiem na tej samej imprezie cztery podkarpackie kluby zdobyły 24 medale. Tym razem poprawili to osiągnięcie. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój, MUKS „Libero” Basznia Dolna, SGU „Czarni” Oleszyce i Sekcja Warcabowa Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików wywalczyły w sumie 30 medali!

Po czternaście razy na podium stawali zawodnicy z Horyńca-Zdroju i Baszni Dolnej, co skutkowało dla nich miejscami w pierwszej trójce najlepszych klubów w klasyfikacji medalowej.

Mistrzostwa były równocześnie kwalifikacją na młodzieżowe mistrzostwa Europy i Świata. Przynajmniej 8-10 osób z Podkarpacia ma szansę reprezentować Polskę na europejskim i światowym czempionacie.

XXXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych – medaliści

GRA BŁYSKAWICZNA

Kategoria do lat 10 – chłopcy
1 miejsce – Mateusz Hanasiewicz (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)
2 miejsce – Patryk Lorenc 9MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)
3 miejsce – Jakub Papiernicki (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 10 – dziewczęta
1 miejsce – Julia Banaś (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)
2 miejsce – Justyna Janusz (SGU „CZARNI” Oleszyce)
3 miejsce – Wiktoria Haliniak (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)

Kategoria do lat 13 – dziewczęta
1 miejsce – Kinga Hulak (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)
3 miejsce – Kinga Krzych (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)

Kategoria do lat 16 – dziewczęta
2 miejsce – Klara Kornaga (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 19 – chłopcy
1 miejsce – Jakub Gazda (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 19 – dziewczęta
2 miejsce – Klaudia Zaborniak (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 23 – dziewczęta
2 miejsce – Natalia Zaborniak (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

GRA KLASYCZNA

Kategoria do lat 10 – chłopcy
1 miejsce – Mateusz Hanasiewicz (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)

Kategoria do lat 10 – dziewczęta
1 miejsce – Julia Banaś (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)
2 miejsce – Wiktoria Haliniak (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)

Kategoria do lat 13 – dziewczęta
1 miejsce – Kinga Hulak (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 16 – dziewczęta
1 miejsce – Klara Kornaga (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)
3 miejsce – Zuzanna Bosak (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)

Kategoria do lat 19 – chłopcy
1 miejsce – Jakub Gazda (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 19 – dziewczęta
2 miejsce – Klaudia Zaborniak (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

GRA AKTYWNA

Kategoria do lat 10 – chłopcy
1 miejsce – Mateusz Hanasiewicz (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)
2 miejsce – Jakub Papiernicki (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 10 – dziewczęta
1 miejsce – Wiktoria Haliniak (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)
2 miejsce – Julia Banaś (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)
3 miejsce – Jagoda Kozicka (SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików)

Kategoria do lat 13 – chłopcy
3 miejsce – Łukasz Malec (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)

Kategoria do lat 13 – dziewczęta
1 miejsce – Kinga Hulak (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)
2 miejsce – Kinga Krzych (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna)

Kategoria do lat 16 – dziewczęta
3 miejsce – Klara Kornaga (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)

Kategoria do lat 19 – chłopcy
2 miejsce – Jakub Gazda (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój)