V Jesienne Mistrzostwa Tarnobrzega w żeglarstwie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W dniach od 12 do14 października odbyły się V Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg w żeglarstwie w klasie optimist.

Podczas regat organizatorzy zdecydowali się ponownie rozegrać wyścigi w ramach Mistrzostw PSKO do lat 9, które z braku warunków wietrznych w lipcu br. nie odbyły się.

W jesiennych regatach rozgrywanych ze współczynnikiem 1,0 na starcie zgłosiło się 51 zawodników, natomiast w regatach do Mistrzostw PSKO do lat 9 startowało 69 zawodników (21 dziewczynek oraz 48 chłopców). Łącznie w regatach startowało 120 zawodników z 26 klubów z 3 państw: Polski, Czech i Słowacji.

Wspaniała pogoda (23 st.C) słońce, ale niestety kiepski wiatr, nie napawał optymizmem. W pierwszym dniu regat nie udało się dokończyć ani jednego wyścigu w sprawiedliwych dla wszystkich warunkach. Bardziej optymistyczna była sobota, ale ostatecznie również po długich oczekiwaniach na brzegu udało się rozegrać w słabych warunkach wietrznych tylko 1 wyścig. Prognozy na niedzielę były dobre i ostatecznie pogoda okazała się wymarzona: słońce, ciepło i wiatr zrekompensowały dwa wcześniejsze dni.

Reasumując: przez 3 dni udało się rozegrać 5 z 9 zaplanowanych wyścigów. Wygrali najlepsi, ale wszystkim gratulujemy wytrwałości i dużych umiejętności oraz bardzo uczciwej walki Fair Play.  Z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg najlepiej zaprezentowała się Blanka Bobula zajmując 3. miejsce wśród dziewcząt, a 5. w Open, 6. miejsce zajęła Kasia Płaza, 8. była Wiktoria Komada, 9. miejsce zajęła Zosia Michałeczko, 12. miejsce zajęła Lena Kazan. W kategorii chłopców Michał Mac zajął 13. miejsce, również 13. był Janek Bobula w Mistrzostwach do lat 9, a Oskar Niezabitowski zajął 41. lokatę. Gratulacje dla nowych zawodników JKKT : Mai Szostak, Mai Marczak, Ani Zych oraz Jakuba Nawrot za dzielne przepłynięcie trasy regat.

Źródło: Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg