Uniwersjada. Marcisz znowu czwarta, słabe strzelanie Cichoń

Ewelina Marcisz ponownie zajęła czwarte miejsce na Uniwersjadzie. Klaudia Cichoń fatalnie strzelała i zajęła odległe miejsce w swoim debiucie.

Po wczorajszym biegu na 5 km techniką klasyczną, dzisiaj w Ałmatach (KAZ) panie biegły w biegu pościgowym na 5 km stylem dowolnym. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) wystartowała na trasę czwarta, ze stratą 26 sek. do liderki. Ewelina świetnie zaczęła bieg i na półmetku traciła do prowadzącej Rosjanki Anny Nechaevskaya już tylko 8,5 sek. Na trzecim pomiarze czasu (3,7 km) zawodniczka z Korczyny wyszła na trzecie miejsce. Niestety pogoń kosztowała ją bardzo dużo sił i na ostatnim kilometrze nie potrafiła dotrzymać kroku Annie Shevchenko (KAZ), która ukończyła bieg na trzecim miejscu, wyprzedzając Ewelinę o blisko 20 sekund. Kolejny start w czwartek – sprinty.

Nie udał się pierwszy start na Uniwersjadzie biathlonistce Klaudii Cichoń. W biegu indywidualnym na 15 km zawodniczka IKN Górnik Iwonicz Zdrój zanotowała aż 10 pudeł na strzelnicy (1+3+4+2) i zajęła odległe 28 . miejsce. Należy zaznaczyć, że ogromny wpływ na strzelanie miała gęsta mgła, która pojawiła się nad stadionem w drugiej części zawodów. Pierwsze dwa miejsca zajęły reprezentantki gospodarzy Alina Raikova i Galina Vishnevskaya, trzecia była Ukrainka Nadia Bielkina. Kolejny start w czwartek – sprint.