Udany start „Azalii” w Górskich Szosowych MP

Walim k./Wałbrzycha gościł kolarzy rywalizujących o medale Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Bardzo dobrze spisali się kolarze KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.

Z medalem z Walimia wróciła Kinga Kalembkiewicz. Juniorki rywalizowały na dystansie 61,4 km. Kinga przyjechała na metę trzecia, tracąc do zwyciężczyni Pauliny Pastuszek (TKK „Pacific” Nestle Fitness) 27 sekund. Jako piąta do mety dotarła Brygida Piersiak (Azalia), tracąc do Kingi 48 sekund.

Tuż za podium rywalizacje juniorów młodszych ukończył Sebastian Stachula. Kolarz „Azalii” był czwarty, a do medalu zabrakło mu 17 sekund. Zwyciężył Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski), do którego Sebastian stracił 44 sekundy. Na 33. miejscu wyścig ukończył Mateusz Szymbara (ZKS Stal Rzeszów), 41. był Nikodem Piersiak (Azalia). Wyścigu nie ukończyli: Wojciech Kusiak (Azalia) oraz Jakub Kawula (CWKS Resovia).

Dobre siódme miejsce zajęła Zuzanna Flis (Azalia), kończąc wyścig ponad 4 minuty za Zuzanną Olejniczak (KKS Gostyń). Do mety nie dojechała natomiast Karolina Kozyra (Azalia)