Udane starty zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Ostatni tydzień był bardzo pracowity dla zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg i przyniósł im kolejne sukcesy i zdobycze medalowe.

W Szczyrku odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. W zawodach rozgrywanych w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo wzięło udział ponad 50 zawodników, w tym dwóch zawodników z IKS Jezioro Tarnobrzeg, Paweł Włodyka i Janusz Chamot. Paweł Włodyka zwyciężył w turnieju indywidualnym w klasie 9-10, natomiast Janusz Chamot w klasie wózki zajął 5 miejsce.

W Radomiu duet rodzinny Sylwia i Krzysztof Stala zwyciężyli w Ogólnopolskim Grand Prix Turniejów Rodzinnych rozgrywanym na obiektach IKTS Broń Radom. Duet z IKS Jezioro Tarnobrzeg nie miał sobie równych w kategorii dzieci do lat 13 + rodzic/babcia/dziadek. Natomiast kilka dni wcześniej w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie rozegrano V Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu „Nowa Sarzyna 2018” w tenisie stołowym. W kategorii młodziczki (rocznik 2006 i młodsze) wystąpiła zawodniczka IKS-u Sylwia Stala, która zwyciężyła pokonując wszystkie swoje rywalki min. 3:0 (6, 1, 2) Maję Mazur SKTS Dwójka Kraśnik, 3:1 (6, -7, 7, 7) Julię Żygadło UKS Łopuszka Wielka a w finale 3:0 (6, 11, 5) Dagmarę Kłak PKS KOLPING Jarosław.

W Hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach przy Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Weteranów w tenisie stołowym. W turnieju  wystąpiło ponad 110 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, czołówka najlepszych tenisistów z Polski oraz zaproszeni zawodnicy z Dani i Niemiec. IKS Jezioro Tarnobrzeg reprezentował 77 letni Janusz Malarz, który na rozpoczęcie sezonu 2018/19 wywalczył 2 miejsce w swojej w kategorii 75-79 lat.