Tuzin medali sumoków na Pucharze Polski w Zamościu

Zawodnicy i zawodniczki dwóch podkarpackich klubów sumo: LUKS Syrena Gnojnica i LUKS Lubzina wrócili z 12 medalami z Pucharu Polski w Zamościu.

Najlepiej zaprezentowały się seniorki z Gnojnicy, które triumfowały w klasyfikacji klubowej. Klaudia Pieprzak zwyciężyła w wadze 55 kg oraz była trzecia w wadze 60 kg. Stopień wyżej w tej drugiej kategorii była jej klubowa koleżanka –  Natalia Worwa. Drugie miejsce w wadze 65 kg zajęła Magdalena Macios z Lubziny.

Dwa medale wywalczyli seniorzy LUKS Lubziny. Hubert Dęborowski zwyciężył w kategorii 70 kg, a Jakub Nowakowski był trzeci w wadze 115 kg.

Sześć razy na podium stawały juniorki młodsze. Na najwyższym jego podium stanęła tylko Patrycja Jezuwid w kat. 55 kg. Drugie miejsce zajęła Faustyna Gondek (70 kg), a brązowe medale wywalczyły: Gabriela Warchoł (50 kg), Izabela Woźny (55 kg), Patrycja Jezuwd (60 kg) oraz Faustyna Gondek (65 kg).