Turniej szachowy „Witaj Szkoło”

W Stalowej Woli odbył się turniej szachowy pn. „Witaj Szkoło”. W zawodach wystartowało łącznie 37 młodych adeptów królewskiej gry.

sza_2016-09-17_witaj-szkolo1Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. Grupa A – uczestnicy urodzeni w latach 1998 – 2004 oraz Grupa B – zawodnicy i zawodniczki urodzeni w 2005 roku i młodsi. Z kolei natomiast klasyfikacja końcowych wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: A- uczniowie ze szkół średnich B- gimnazjaliści oraz C- uczniowie szkół podstawowych.

Zawody szachowe prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z uczestników miał na partię 15 minut. Organizatorem zawodów był Katolicki klub Sportowy Victoria, a patronat objął Poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem. Wysoka frekwencja pokazała, że gra w szachy cieszy się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie ze stalowowolskich szkół: SP 11, SP 13 oraz z Zespołu Szkół Społecznych. W turnieju uczestniczyły również dzieci z innych stalowowolskich szkół oraz z klubów:  Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Tarnobrzega, Leżajska, Przeworska, Sędziszowa Małopolskiego, Mielca, Rzeszowa i klubu UKS Zieloni Zielonka.

Po 7 rundach I miejsce w grupie A ( Szkoła Średnia) zdobyła reprezentantka UKS Orlik Rudnik nad Sanem – Anna Trybowska zdobywając 6,0 pkt. zaś 2 miejsce zajęła Barbara Trybowska również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem ( uzyskując 5,0 pkt.) natomiast 3 miejsce zajął Kacper Kłok – uzyskując również 3,5 punktów.

W grupie B:  ( Gimnazjum) 1 miejsce uzyskał – Mikołaj Złotek zdobywając (6,5 pkt.)
z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2 miejsce zajęła – Patrycja Zygmunt ( 4,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, natomiast 3 – miejsce zajęła Magdalena Zygmunt również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem – ( 4,0 pkt.).

W grupie C:  ( Szkoła Podstawowa ) 1 miejsce uzyskał – Hubert Zięba  zdobywając (6,5 pkt.) – KSz SDK-Lotnik Mielec, 2 miejsce zajęła – Izabela Tokarz – KSz Gambit Przeworsk( 6,0 pkt.),  natomiast 3 – reprezentant LUKKS Kielce
Wiktor Partyka ( 5,0 pkt.)

sza_2016-09-17_witaj-szkolo7 sza_2016-09-17_witaj-szkolo6

Pełne wyniki i przebieg poszczególnych rund dostępne są na stronie internetowej:  LINK1 oraz LINK2