Turniej, jakiego jeszcze nie było


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W sobotę 22 września na boisku Orlik w Głogowie Młp. odbędzie się pierwszy Turniej Futbolu Flagowego – Głogovia Cup. Patronat medialny nad wydarzeniem objął PodkarpackiSport.pl.

Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego.Dlatego też swój udział w turnieju zapowiedziały drużyny składające się z zawodników na codzień występujących w podkarpackich klubach futbolu amerykańskiego – Aviators Mielec, Przemyśl Bears i Rzeszów Rockets.

Mecz „flagówki” rozgrywany jest na boisku o wymiarach 64 m x 23 m. Celem gry jest przeniesienie piłki do pola punktowego drużyny przeciwnej, poprzez bieg lub podanie. Obrońcy mogą powstrzymywać zawodnika z piłką jedynie poprzez zerwanie mu flagi przypiętej do pasa – stąd nazwa dyscypliny.

Jest to bardzo dynamiczny sport, wymagający zwinności, szybkości, a także precyzji i zespołowości. Przeznaczony jest zarówno dla dzieci jaki dorosłych, dla kobiet oraz dla mężczyzn. Stanowi on atrakcyjną odmianę od znanych powszechnie gier zespołowych.

Turniej w Głogovie Młp. odbędzie się 22. września o godz. 10:00 na Orliku w Głogowie Młp. przy ul. Parkowej 15. Szczegóły dotyczące zgłaszania drużyn do turnieju znajdują się na stronie Podkarpacka Flagówka.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: PodkarpackiSport.pl oraz Radio Rzeszów.

Zapraszamy!