Trzynastolatek najlepszy wśród kadetów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

13-letni tenisista KAT Prince Krosno Miłosz Pańczuk zwyciężył w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów (do lat 16) rozegranym w Krośnie.

W turnieju rozegranym na kortach KAT Prince Krosno wzięło udział ośmiu kadetów. Zwyciężył zawodnik miejscowego klubu Miłosz Pańczuk. W finale stoczył emocjonujący pojedynek z Marcinem Gancarczykiem (MKT Stalowa Wola). Obaj młodzi tenisiści wygrali wszystkie swoje mecze grupowe (zawodnik MKT stracił w nich zaledwie dziewięć gemów). Finał lepiej rozpoczął Gancarczyk, który wygrał pierwszego seta 6:4. Drugą partię w takim samym wyniku zwyciężył Pańczuk i o wygranej w turnieju zdecydował super tiebreak. W nim lepszym okazał się Miłosz, zwyciężył 10:6 i zdobył po raz pierwszy w swojej karierze główną nagrodę w turnieju rangi WTK Kadetów.

Trzecie miejsce zajął Piotr Filipek (RKT ABC Rzeszów) pokonując Mikołaja Możdżenia (KP Sokół Rzeszów) 6:0, 6:3.

Wśród dziewcząt rywalizowało 11 zawodniczek. Wygrała Milena Rogala (KP Sokół Rzeszów), która wygrała wszystkie trzy mecze fazy grupowej, a następnie zwyciężyła oba pojedynki fazy finałowej. Najtrudniejszy był dla niej pojedynek z dziesięcioletnią Martą Nadajewska (UKS AT Challenge Piotrków Trybunalski), z którą wygrała po super tiebreaku zakończonym wynikiem 10:5. Trzecie miejsce zajęła Pacholarz Zuzanna (UKS SPORTAKUS Wrocław).

W grze podwójnej w finale najlepsza okazała się para Gancarczyk Marcin / Możdżeń Mikołaj pokonując parę Krakowsko-Krośnieńską
Podosek Patryk / Pańczuk Miłosz .