Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Trzy złote medale podkarpackich lekkoatletów na MP U16


W Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. 29-osobowa reprezentacja Województwa Podkarpackiego wróciła z nich z 5 medalami.

Złoty medal sprzed roku obroniła Magdalena Niemczyk (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) w biegu na 100 m. W finale uzyskała czas 12.18, który jest jej nowym rekordem życiowym.

Na najwyższym stopniu podium stanął również Patryk Tylus (KKS Victoria St. Wola) w rzucie oszczepem. Już pierwszym rzutem „ustawił” sobie konkurs, obejmując prowadzenie wynikiem 56.01. W czwartej serii Tylus poprawił swoją odległość, posyłając oszczep na odległość 58.63 m. Jest to nowy rekord życiowy zawodnika ze Stalowej Woli.

Trzy medale wywalczyli nasi chodziarze. Kamil Piecuch (LKS Stal Mielec) zwyciężył w chodzie na 5km, a na najniższym stopniu podium stanął Oskar Frej (CWKS Resovia Rzeszów). Brązowy medal zdobyła również Julita Małaszewicz (LKS Stal Mielec) w chodzie na 3 km.

5 medali, w tym 3 złote dały Woj. Podkarpackiemu wysokie 4 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw.

Wyniki wszystkich reprezentantów woj. podkarpackiego

Kobiety:
100 m
2. Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa) – 12.18 PB
5. Martyna Gaweł (Stal Mielec) – 12.62
300 m
9. Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa) – 42.46
12. Nikola Jędruszko (Victoria Stalowa Wola) – 42.81
18. Martyna Gaweł (Stal Mielec) – 43.23
600 m
9. Alicja Magdoń (Resovia) – 1:40.73
21. Wiktoria Bigus (MUKLA Dębica) – 1:43.70
1000 m
8. Martyna Rębisz (Sparta Stalowa Wola) – 3:07.83
14. Martyna Łuszcz (Komunalni Sanok) – 3:10.14
2000 m
6. Monika Kuźniar (Resovia) – 6:57.09
18. Gabriela Urbańska (Stal Nowa Dęba) – 7:14.62 PB
25. Magdalena Ciupińska (Tempo 5 Przemyśl) – 7:25.63
80 m ppł
23. Agnieszka Szczepanik (Resovia) – 13.02
200 m ppł
28. Agnieszka Szczepanik (Resovia) – 33.38
chód 3 km
3. Julita Małaszewicz (Stal Mielec) – 15:52.98 PB
13. Patrycja Rachwał (Resovia) – 17:38.11 PB
w dal
8. Martyna Strzelec (Tempo 5 Przemyśl) – 5.01
młot
6. Julia Szady (Stal Mielec) – 44.61

Mężczyźni:
100 m
23. Piotr Wojtaszek (MUKLA Dębica) – 11.91
300 m
16. Max Kaczorowski (Resovia) – 37.88
25. Eryk Burkiewicz (Tiki-Taka Kolbuszowa) – 38.44
1000 m
6. Kacper Jaworski (Stal Mielec) – 2:41.16
2000 m
21. Piotr Mackiewicz (Komunalni Sanok) – 6:20.83 PB
chód 5 km
1. Kamil Piecuch (Stal Mielec) – 24:57.76
3. Oskar Frej (Resovia) – 27:08.82 PB
4. Cristian Ielo (Stal Mielec) – 27:18.38 PB
w dal
20. Mateusz Molek (Stal Mielec) – 5.46
dysk
17. Patryk Tylus (Victoria Stalowa Wola) – 38.88
20. Oskar Sondej (Resovia) – 32.83
młot
13. Alan Witas (Sparta Stalowa Wola) – 33.65
oszczep
1. Patryk Tylus (Victoria Stalowa Wola) – 58.63 PB

Tagi:, , ,

Więcej informacji z kategorii Lekkoatletyka