Trzy wygrane Azalii na Pucharze Polski

W gminie Kluczewsko odbyła się I seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Przy pięknej pogodzie trzy razy na podium stawały zawodniczki KLKS Azalii Brzóza Królewska i raz zawodnik Stali Rzeszów.

Najlepszą wśród młodziczek okazała się Joanna Muskus. Zawodniczka Azalii zwyciężyła na trasie długości 8,1 km z przewagą 26 sekund nad Zofią Krystkowiak (FRK Krzysztofa Kuźniaka).

Juniorki młodsze miały do pokonania dystans 10,4 km. Bezkonkurencyjna okazała się Malwina Mul (Azalia), która wyprzedziła drugą na mecie Natalię Miksanikovą (ACK Stara Ves N.O.) o 2:24 min. Na czwartym miejscu na metę dotarła Natalia Muskus (Azalia).

Blisko dubletu była Brygida Piersiak (Azalia). Kolarka z Brzózy Królewskiej na trasie długości 15,6 km była najlepsza wśród juniorek i zabrakło jej sekundy by zwyciężyć również w kategorii Open. Zwyciężyła Anna Wiese.

Świetny występ zanotowali również młodzi kolarze ZKS Stali Rzeszów. W kategorii żaków drugie miejsce zajął Leon Łodej, a czwarty był Krzysztof Gdula. Leon stracił do zwycięzcy 11 sekund, a Krzysztof 16. Dziesiąty na mete przyjechał Arseniusz Czudec.

W rywalizacji mężczyzn ósme miejscej wśród juniorów młodszych zajął Wojciech Kusiak (Azalia). Nikodem Piersiak (Azalia) nie ukończył wyścigu.

W kategorii Masters dobre piąte miejsce zajął Janusz Łodej. Kolarz Stali Rzeszów stracił do zwycięzcy Szczepana Paszka dwie minuty.

Źródło: KLKS Azalia Brzóza Królewska