Trzy medale Pawła Czyża na Mistrzostwach Polski Juniorów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

120 łuczników i łuczniczek rywalizowało w Zamościu w Mistrzostwach Polski Juniorów. Złoty i trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy CWKS Resovii Rzeszów.

Bezkonkurencyjny okazał się mikst CWKS Resovii. Para Paweł Czyż i Marlena Kocaj zwyciężyła wszystkie swoje pojedynki pokonując kolejno: Grot Ruda Ślaska 6:0, Łucznik Żywiec II 6:0, Łucznik Żywiec I 6:0. W finale rywalem rzeszowian był zespół Marymontu Warszawa I. Czyż i Kocaj wygrali 5:3 i zdobyli złote medale.

Nie był to jedyny medal Pawła Czyża w tych Mistrzostwach. W Indywidualnej Olimpijskiej Rundzie WA rzeszowianin pokonał kolejno Radosława Olczyka (Piątka Zgierz) 6:2, Macieja Wojtysia (Stella Kielce) 6:0 i Jana Salickiego (Mewa Kołobrzeg) 6:0. Najbardziej zacięty pojedynek Czyż stoczył w półfinale, w którym uległ Michałowi Zalewskiemu (Marymont Warszawa) 5:6. Rywal w został później Mistrzem Polski, wygrywając finał do zera, a Paweł pozostał „jedynie” z brązowym medalem.

Świetnie spisały się też oba zespoły Resovii. Juniorki, w składzie Marlena Kocaj, Iga Zagraba i Sylwia Zając, pierwsze dwa pojedynki wygrały bez straty punktu, kolejno z Leśnikiem Poznań i Marymontem Warszawa. W półfinale dziewczyny musiały jednak uznać wyższość zespołu Mazowsza Teresin i zakończyły rywalizację z brązowymi medalami.

Na najniższym stopniu podium stanęli również juniorzy. Paweł Czyż, Tomasz Czyż i Kamil Malita w pierwszym pojedynku pokonali drugi zespół Resovii (Smoleń, Ślemp, Peszko) 6:2. W ćwierćfinale okazali się lepsi od UKS Talent Wrocław, wygrywając 5:1. Podobnie jak drużyna dziewcząt, męski zespół zakończył rywalizację na półfinale, przegrywając ze Społem Łódź 3:5.

Wyniki reprezentantów Podkarpacia:
Indyw. OR WA – Juniorzy
3. Paweł Czyż (CWKS Resovia)
12. Paweł Czyż (CWKS Resovia)
28. Jakub Biela (Tramp Jarosław)
32. Ryszard Topolnicki (Tramp Jarosław)
34. Jakub Siwoń (Tramp Jarosław)
51. Kamil Malita (CWKS Resovia)
57. Adrian Smoleń (CWKS Resovia)
58. Daniel Ślemp (CWKS Resovia)
66. Paweł Peszko (CWKS Resovia)

Indyw. OR WA – Juniorki
28. Sylwia Zając (CWKS Resovia)
30. Marlena Kocaj (CWKS Resovia)
34. Iga Zagraba (CWKS Resovia)
46. Agnieszka Hus (Jar Kielnarowa)
51. Kinga Byś (Jar Kielnarowa)
52. Julia Kuna (Jar Kielnarowa)

Zesp. OR WA – Juniorzy
3. CWKS Resovia I (P. Czyż, T. Czyż, K. Malita)
9. Tramp Jarosław (J. Biela, J. Siwoń, R. Topolnicki)
14. CWKS Resovia II (A. Smoleń, D. Ślemp, P. Peszko)

Zesp. OR WA – Juniorki
3. CWKS Resovia (M. Kocaj, I. Zagraba, S. Zając)
11. Jar Kielnarowa (A. Hus, K. Byś, J. Kuna)

Zesp. OR WA – Mikst
1. CWKS Resovia (M. Kocaj, P. Czyż)