Trzy medale na Pro-Tour w Słowenii

W słoweńskim Lasko odbył się turniej Pro-Tour 15th Slovenian Open 2018 PTT. Był on najliczniejszym w historii turniejem pod względem liczby zawodników, których wzięło udział aż 387.

W kadrze Polski znaleźli się zawodnicy na wózkach z IKS Jezioro Tarnobrzeg i wywalczyli w Słowenii trzy medale – dwa srebrne i brązowy.

Krzysztof Żyłka w klasie 4 zdobył dwa srebrne medale w turnieju indywidualnym i drużynowym.

W turnieju indywidualnym pokonał 3:2 (-7,7,9,-13,9) drugiego z listy światowej w klasie 4 Turka Abdullaha Ozturka oraz 3:0 (9,9,7) Chorwata Tomislava Spalja. W ćwierćfinale wygrał 3:1 (5,4,-10,8) z Francuzem Alexandre Delarque, a w półfinale zwyciężył 3:1 (-5,11,9,7) kolegę z drużyny Rafała Lisa. W finale Turek Abdullah Ozturk zrewanżował się Krzyśkowi za porażkę w fazie grypowej i wygrał grę finałową 1:3 (-3,-11,5,-5).

Polska drużyna w składzie Krzysztof Żyłka/Rafał Lis pokonała po 2:0 w fazie grupowej drużyny: Kober/Gonzalez-Astete (GER/CHI), Siada/Spalj (ISR/CRO) oraz Ifrosa/Dirlea (ROM). W półfinale po zaciętej walce nasi zwyciężyli 2:1 drużynę z Tajlandii Chaiwut/Nachai, a w finale przegrali 0:2 z parą z Turcji Turan/Vural.

Brązowy medal e turnieju drużynowym w klasie 3 wywalczył Maciej Nalepka. Drużyna Polska Nalepka/Czerwiński w rozgrywkach w grupie pokonała 2:0 drużynę Petruniv/Svatos (UKR/CZE) i 2:1 drużynę z Orsi/Giardini (ITA). W ćwierćfinale Polacy wygrali 2:0 Rodriguez/Van Emburgh (ESP/USA), a w półfinale ulegli 0:2 drużynie niemieckiej Schmidberger/Bruchle.

Maciek startował również w turnieju indywidualnym. Pokonał w nim 3:0 (7,11,6) Francuza Sylvain Noel, 3:1 (-7,5,7,9) Japończyka Shinichi Yoshida oraz 3:0 (3,2,4) Włocha Alessandro Giardini. Po wyjściu z grupy przegrał 3:0 (-11,-4,-6) z Niemcem Thomas Bruchle, drugim zawodnikiem z listy światowej w klasie 3 i odpadł z turnieju.