Trzy medale judoków na Pucharze Polski Młodzików

W miniony weekend w Poznaniu odbył się Puchar Polski Młodzików w judo. Trójka naszych zawodników stanęła na podium.

Oliwia Ziewalicz zwyciężyła w kategorii +70 kg. Judoczka UKS Skorpion Krosno pokonała kolejno: Kornelię Duszczak (Koszlian), Temidę Pudzio (Szczecin), Julie Dąbkowską (Halinów) i w finale Joannę Grudzińską (Olsztyn), zdobywając złoty medal Pucharu Polski.

Dwójka zawodników UKS 15 Krosno zdobyła brązowe medale. W kategorii 63 kg na najniższym stopniu podium stanęła Anna Bednarz, a w kat. 81 kg Filip Bęben. Oboje w turnieju głównym dotarli do półfinałów, które przegrali. Zwyciężyli jednak walki o trzecie miejsce.

Blisko podium był judoka Millenium Rzeszów Adam Dereń. W kategorii 60 kg rywalizowało aż 55 zawodników! Adam w kolejnych walkach pokonał trzech rywali i uległ dopiero w półfinale późniejszemu triumfatorowi tej kategorii Maksymilianowi Nowakowi (UKS 10 Bydgoszcz). W pojedynku o brąz przegrał z Heorhim Rymkevychem (KS Gwardia Łódź).