Trzy brązowe medale na Mistrzostwach Europy w karate

W dniach 18 – 19 maja 2019 r. we Wrocławiu odbyły się 33. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Seniorów i Juniorów.

W zawodach wzięło udział 730 zawodników z 28 państw. Wśród nich 14 zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy na wrocławskich matach zdobyli trzy brązowe medale.

Aleks Łączak zajął trzecie miejsce w kategorii kata, w której rywalizowało aż 27 zawodników. W kumite (12- 13 lat, -50 kg) Aleks wygrał dwa pojedynki, poprzez wskazanie sędziego maty. Niestety w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika zza wschodniej granicy i zakończył Mistrzostwa zdobywając drugi brązowy medal. Należy podkreślić fakt, iż Aleks jest jedynym zawodnikiem wśród juniorów i seniorów, który podczas Mistrzostw zdobył medal zarówno w kata jak i w kumite.

Izabela Mielech, w kumite (10-11 lat, -35kg) pierwszą i drugą walkę wygrała przez wazari. Niestety w trzeciej uległa późniejszej mistrzyni z Rosji i zakończyła Mistrzostwa na najniższym stopniu miejsce podium. W kategorii kata Iza uplasowała się na czwartym miejscu.

W kategorii kata blisko medalu była również Wiktoria Bilska która, jako szósta, awansowała do rundy finałowej (sześć zawodniczek spośród piętnastu) i w II turze, wykonując seienchin kata „przeskoczyła” dwie rywalki, ostatecznie zajmując czwartą pozycję. W kumite Wiktoria wygrała swoją pierwszą walkę, niestety w drugiej ulega inne Polce.