Trzeci finał – drugie złoto AKS V LO Rzeszów

Siatkarze AKS V LO Rzeszów kolejny już rok udowadniają swoją dominację w młodzieżowej siatkówce. W miniony weekend młodzicy tego klubu zostali Mistrzami Polski. W finale dziewcząt piąte miejsce zajął MKS Łańcut.

Juniorzy, kadeci i teraz młodzicy AKS-u zagrali w tegorocznych turniejach finałowych w swoich kategoriach wiekowych. Bilans ich pojedynków w głównej fazie rozgrywek to 15 meczów i 13 zwycięstw oraz dwa złote medale i jeden srebrny. Jedynych porażek doznali kadeci, którzy najpierw w grupie a później w finale przegrali z Jastrzębskim Węglem.

Finał młodzików odbył się w Człuchowie. Podopieczni trenerów Grzegorza Wisza i Artura Łozy w fazie grupowej nie stracili seta – wygrali kolejno z RCS Radom, Treflem Gdańsk i AZS 2020 Częstochowa. W półfinale Rzeszowianie stracili jedynego seta w tym turnieju. Pierwszą partię po zaciętej walce na przewagi wygrali siatkarze NTS Trójka Nakło 29:27. W kolejnych setach wszystko wróciło do normy i AKS awansował do finału.

W walce o złoto rywalem Rzeszowian byli ponownie siatkarze RCS Radom. Niepokonany w całym turnieju zespół z Rzeszowa pewnie prowadził w secie pierwszym. Sprawiając rywalom problemy zagrywką i pewną grą w ataku zakończył tę odsłonę 25:19. W kolejnej RCS Radom pokazywał, że walka o mistrzowski tytuł nie jest jeszcze przesądzona, prowadząc przez większą część seta. Jednak w końcówce, od równowagi 22:22, AKS wyszedł na prowadzenie. As serwisowy MVP tego spotkania – Michała Adamczyka przypieczętował (25:22) złoty medal.

AKS V LO Rzeszów: Jakub Bielak, Łukasz Ogonowski, Michał Kowal, Michał Adamczyk, Jakub Durski, Adrian Krawczyk, Jakub Dereń (libero)

Faza grupowa:
AKS V LO Rzeszów – RCS Radom 2-0 (25:21, 25:17)
AKS V LO Rzeszów – Trefl Gdańsk 2-0 (25:19, 25:19)
AZS 2020 Częstochowa – AKS V LO Rzeszów 0-2 (15:25, 16:25)

Półfinał:
AKS V LO Rzeszów – NTS Trójka Nakło 2-1 (27:29, 25:18, 15:8)

Finał:
AKS V LO Rzeszów – RCS Radom 2-0 (25:19, 25:22)

Równolegle w Tucholi rozegrany został turniej finałowy dziewcząt w tej samej kategorii młodziczek. Piąte miejsce zajęły w nim siatkarki MKS Łańcut. W fazie grupowej przegrały pierwsze dwa mecze z UMKS MOS Wola Warszawa 1-2 i MUKS Dargfil Tomaszów Maz. 0-2 oraz wygrały w trzecim z UKS Pomorze Szczecin 2-0. W meczu o piąte miejsce zwyciężyły po zaciętym tiebreaku (17:15) Impel Wrocław 2-1.

Źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej