Szymon Żywko Mistrzem Polski w przełajach

W zimowej aurze w Żaganiu rywalizowano o medale Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Jedyne dwa medale dla Podkarpacia wywalczyli biegacze KKS Victorii Stalowa Wola.

Na starcie Mistrzostw stanęło 454 zawodniczek i zawodników z ponad 160 klubów z całej Polski.

Najlepiej zaprezentowali się nasi juniorzy (U20) w biegu na 3 km. Mistrzem Polski został Szymon Żywko (KKS Victoria Stalowa Wola), który o 4 sekundy wyprzedził Bartosza Jarczoka (MKS Czechowice-Dziedzice) i o 10 sekund kolegę klubowego Stanisława Lebiodę. Niespełna pół minuty do zwycięzcy stracił ósmy na mecie Arkadiusz Rajpold (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa).

W biegu juniorek młodszych (U18) na 3 km dziesiąte miejsce zajęła Agnieszka Chorzępa (KKB MOSiR Krosno), a na 4 km dziewiąta była Patrycja Surowiec (CWKS Resovia).

14 sekund zabrakło do podium Szymonowi Gużkowskiemu (KKB MOSiR Krosno) w biegu na 5 km U18 i ostatecznie zajął on siódme miejsce. Na dziesiątym miejscu w tym samym biegu na metę wbiegł Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne).

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki