Szymon Maciąg Mistrzem Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

116 młodzików z całej Polski walczyło w Suwałkach o medale Mistrzostw Polski w badmintonie. Nasi reprezentanci zdobyli złoto i srebro.

Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) przez cały turniej przeszedł jak burza, odprawiając z kwitkiem kolejnych przeciwników. W pierwszej rundzie pokonał Adama Kasprzyka (UKS Kiko Zamość) 21:8, 21:12, w kolejnej Michała Aleksandrowicza (SKB Suwałki) 21:7, 21:8. W ćwierćfinale stracił jedynego seta w tych Mistrzostwach w pojedynku z Mikołajem Piórkowskim (KS Match Point Ślęza) 21:14, 14:21, 21:11. W półfinale rywalem zawodnika z Widełki był Adrian Krawczyk z Pabianic. Szymon zwyciężył w dwóch setach 21:13, 21:9. W walce o złoto naprzeciwko Maciąga stanął rozstawiony z numerem jeden Andrzej Niczyporuk (AZS UW Warszawa). Zwycięstwo naszego badmintonisty nie podlegało żadnym wątpliwościom. Pewna wygrana w dwóch setach 21:14, 21:11 dała tytuł Mistrza zawodnikowi UKS Start Widełka.

Srebrny medal wywalczył nasz debel chłopców Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Jakub Suszyński (MKS Stal Nowa Dęba). Rozstawiona z numerem drugim para zaczęła turniej od pokonania w drugiej rundzie pary Dalibóg/Jaszkiewicz 21:10, 21:7. W ćwierćfinale nasi reprezentanci wygrali z parą z Jeleniej Góry Górniak/Heinke 21:14, 21:17. Półfinał to niezwykle zacięty, ale zwycięski bój z reprezentantami gospodarzy – parą Cieplewski/Hołub 21:17, 12:21, 21:17. W finale pogromcami Kosztyło i Suszyńskiego okazali się Jakub Melaniuk z Warszawy i Szymon Ślepecki z Głubczyc, wygrywając 22:20, 21:13. Srebrny medal naszych zawodników to ich duży sukces.

Tylko do drugiej rundy gry podwójnej dotarły nasze dziewczyny z Orbitka Straszęcin – Aleksandra Szela i Joanna Szerszeń.

W grze mieszanej do ćwierćfinałów dotarł Michał Kosztyło w parze z Jessicą Orzechowicz z Tarnowca oraz Jakub Suszyński w parze z Arianną Biel z Bierunia. Ci drudzy rundę wcześniej pokonali miksta UKS Orbitek Straszęcin – Konrad Krystek/Joanna Szerszeń. Na drugiej rundzie swój udział zakończył również Szymon Maciąg, który grał w parze z Zuzanną Luban z Lublińca.