Szóste miejsce Piotra Michalskiego na Mistrzostwach Europy

We włoskim Collalbo odbyły się Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Najlepiej z Polaków zaprezentował się panczenista Górnika Sanok Piotr Michalski, kończąc zmagania na szóstym miejscu.

Sprinterzy startowali czterokrotnie – po dwa razy na 500 i 1000 m. Za każdym razem sanoczanin był klasyfikowany w pierwszej dziesiątce.

Najbliżej czołówki Piotr był w pierwszym starcie. Na dystansie 500 m uzyskał czas 35.64 co dało mu 7. miejsce. Zwyciężył Kai Verbij (35.23), który okazał się bezkonkurencyjny na tych Mistrzostwach. Holender zwyciężył w trzech startach, a w czwartym był drugi.

W kolejnych startach Michalski uzyskał następujące czasy i miejsca: 1000 m – 1:11.01 (10. miejsce), 500 m – 35.68 (9.) oraz 1000 m – 1:10.07 (9.). Przypomnijmy, że rok wcześniej na Mistrzostwach Europy w rosyjskiej Kołomnie Piotr był 11. na 500 m i 12. na 1000 m.

W klasyfikacji wieloboju sprinterskiego wychowanek Marka Drwięgi zajął dobre szóste miejsce. Na 13. miejscu sklasyfikowany został inny reprezentant Polski – Artur Nogal.

Źródło: International Skating Union