Sześć medali sumoków na MPJ


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Najlepsi w Polsce juniorzy i juniorki rywalizowali w Ropczycach o tytuły Mistrzów Polski w sumo. Czworo zawodników z LUKS Lubzina i Syreny Gnojnica zdobyło złote medale.

W Ropczycach wystartowało 50 juniorek i 50 juniorów. Świetnie spisali się reprezentanci dwóch podkarpackich klubów: Syreny Gnojnica i LUKS Lubzina. Oba kluby zostały sklasyfikowane na drugich miejscach – pierwsi w rywalizacji kobiet, a drudzy mężczyzn.

Złoty medal w kategorii 55 kg zdobyła Patrycja Jezuwid. Zawodniczka Syreny Gnojnica wygrała 5 z 6 walk na Mistrzostwach. W finale pokonała Weronikę Ryło z KS Agros Zamość i zdobyła złoty medal. Na najniższym stopniu podium w tej samej kategorii stanęła koleżanka klubowa Patrycji – Justyna Fąfara.

Brązowy medal wywalczyła inna zawodniczka z Gnojnicy – Aleksandra Darłak. W walce półfinałowej uległa Julii Jankowiak (Samson Kobylin). Na piątym miejscu ukończyły jej koleżanki klubowe: Natalia Fąfara i Natalia Worwa.

Bezkonkurencyjni okazali sięjuniorzy LUKS Lubzina. W mistrzostwach wystartowało trzech zawodników tego klubu i wszyscy zdobyli złote medale. Jakub Nowakowski zwyciężył w kategorii 100 kg, Adrian Gondek był najlepszy w kat. 80 kg, a Hubert Dęborowski wygrał w kat. 70 kg. Finałowy pojedynek Huberta z Michałem Mrugałą (Sorga Zamość) można obejrzeć poniżej.

Fot. Sumo Lubzina