Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Sześć medali IKS Tarnobrzeg na Grand Prix


W Gdańsku rozegrano II Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, w którym sześć razy na podium stawali zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Świetny występ w klasie startowej 11 zaliczył Jerzy Zajdel, pokonał on wszystkich swoich przeciwników po 3:0. W finale pokonał zdecydowanie Waldemara Sadowskiego Szansa Start Gdańsk (1,5,6).

W klasie łączonej 1-3 Piotr Sokalski zajął III miejsce. W półfinale pokonał go 3:0 Rafał Czuper ze Start Białystok, który wygrał klasę 1-3.

Paweł Mazuryk w klasie 8 w fazie grupowej wygrał trzy pojedynki. Przegrał dopiero w półfinale z Mariuszem Olczakowem KS Bronowianka Kraków 1:3.

Dawid Sowa w klasie 9 fazę grupową zakończył z czterema wygranymi pojedynkami. W ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Michała Kluke Start Łódź by w półfinale ulec 0:3 (9,10,3) Pawłowi Konstantynowi IKS AWF Warszawa. W pojedynku o trzecie miejsce wygrał z kolegą klubowym Mariuszem Matejkiem 3:1 (6,-8,5,8).

W klasie 10 Paweł Włodyka wygrał fazę grupową. W ćwierćfinale zwyciężył 3:0  Radosława Adasiewicza Start Białystok, a w półfinale przegrał 1:3 (-6,-8,9,-10) ze zwycięzcą tej klasy startowej Mateuszem Lasotą Eurobeskidy Łodygowice. W meczu o brąz pokonał 3:0 Michała Storonowicza Start Białystok.

Więcej informacji z kategorii Tenis stołowy