Szermierze rywalizowali w Warszawie i Gliwicach


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Mieleccy juniorzy Karol, Paweł i Piotr Urbanowie pukają do dorosłej szermierki. Nieźle poradzili sobie w rozegranym w Warszawie Pucharze Polski Seniorów.

Zawodnicy Gryfu Mielec awansowali do fazy turniejowej odpowiednio z trzeciego, trzeciego i drugiego miejsca w swoich grupach. Niestety Paweł, zajmujący po eliminacjach świetne 31 miejsce, poddał walkę pucharową z powodu kontuzji kostki.

Karol Urban po wygraniu pierwszego pojedynku, w następnej rundzie trafił na Karola Kostkę (Cracovia) – późniejszego zwycięzcę zawodów. Po bardzo dobrej walce przegrał 15:11. Piotr Urban, najwyżej notowany po eliminacjach, również wygrał pierwszy pojedynek pucharowy, by w kolejnej rundzie przegrać po dogrywce 12:11. W klasyfikacji końcowej Piotr zajął 22. miejsca, a Karol 27.


W Gliwicach odbył się turniej „Gwiazdka ze szpadą”. Wzięła w nim udział liczna reprezentacja zawodników z Mielca i z Krosna. Najlepiej zaprezentowali się Małgorzata Frydrych (Sokolik Krosno) oraz Maciej Kaźmierski (Gryf Mielec). Oboje dotarli do ćwierćfinałów swoich kategorii wiekowych.

Miejsca naszych zawodników:
Dzieci K – 6. Małgorzata Frydrych (Sokolik), 11. Martyna Mróz, 15. Hanna Drozdowska, 18. Hanna Łabuda, 36. Joanna Ertanowska, 52. Maria Ciszczoń, 84. Aleksandra Wójcik, 85. Emilia Pietras (wszystkie PTG Sokół 1893 Mielec).
Dzieci M – 9. Stanisław Wiktor, 43. Maciej Schab (obaj Sokół Mielec).
Młodzik K – 24. Zuzanna Środa, 34. Lena Urbanek, 50. Roksana Żychowska (wszystkie Sokolik Krosno).
Młodzik M – 70. Szymon Drozdowski (Sokół).
Junior Mł. M – 8. Maciej Kaźmierski (Gryf), 12. Dawid Madura, 40. Michał Mróz (obaj Sokół).