Szczypiorniści Uniwersytetu Rzeszowskiego Wicemistrzami Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Warszawie odbyły się finały Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Uniwersytet Rzeszowski zajął drugie miejsce.

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego po zajęciu drugiego miejsca w półfinale C rozgrywanego w Krakowie w dniach 30.04-3.05.2017, wywalczyli awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie, gdzie spotkało się 16 najlepszych drużyn piłkarzy ręcznych w Polsce.

Drużyna AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Już w grupowych meczach odniosła 3 zwycięstwa: z AZS Szkołą Główną Handlową z Warszawy 34:24, z AZS Uniwersytetem Zielonogórskim 28:19 (drużyna z Zielonej Góry zajęła w klasyfikacji generalnej IV miejsce, mając w składzie zawodników PGNiG Superligi Mężczyzn) oraz z gospodarzem imprezy, AZS Uniwersytetem Warszawskim 22:21.

Po zajęciu I miejsca w grupie piłkarze ręczni AZS UR awansowali do ćwierćfinału, gdzie trafili na AZS AWF Wrocław (drużyna studentów w której w składzie byli zawodnicy Miedzi Legnica – I liga grupa B). Mecz ten zakończył się zwycięstwem rzeszowian 24:17 i awansem do półfinału.

W ostatnim dniu rywalizacji drużyna szczypiornistów z Rzeszowa zagrała w półfinale z AZS PWSZ Tarnów, który okazał się czarnym koniem zawodów. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem akademików z Rzeszowa 33:26 i po raz drugi w historii mieli oni okazję do zgarnięcia pełnej puli czyli zwycięstwa w całym turnieju.

W meczu finałowym turnieju AZS UR Rzeszów zmierzył się z AZS Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy. Niestety akademicy z Rzeszowa nie zdołali obronić tytułu z przed roku i przegrali 25:35. Drużyna piłkarzy ręcznych AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego została Akademickim Wicemistrzem Polski oraz Akademickim Mistrzem Polski piłkarzy ręcznych wśród Uniwersytetów.

Należy przypomnieć, iż nasza drużyna w roku akademickim 2015/2016 została Akademickim Mistrzem Polski i dzięki temu w lipcu 2017 roku będzie reprezentować uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Europy w Antequerze (Hiszpania).

Skład drużyny AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego: Trener – Sebastian Pelc, II Trener – Maciej Śliż, Zawodnicy: Konrad Bajwoluk, Tomasz Biernat,Dawid Ciochoń, Olaf Górski, Jagiełło Rafał, Emilian Jewuła,Filip Koc, Gabriel Kozdroń, Mariusz Kucab, Tomasz Kulka, Krzysztof Kusal,Piotr Krępa, Rafał Krupa,Stanisław Makowiejew,Łukasz Orłowski Paweł Piątek, Mateusz Pieczonka, Paweł Puszkarski, Artur Waligóra.

 

Mecze grupowe
AZS Uniwersytet Rzeszowski – AZS SGH Warszawa 34:24
AZS Uniwersytet Rzeszowski – AZS Uniwersytet Zielonogórski 29:18
AZS Uniwersytet Rzeszowski – AZS Uniwersytet Warszawski 22:21

Ćwierćfinał
AZS Uniwersytet Rzeszowski – AZS AWF Wrocław 24:17

Półfinał
AZS Uniwersytet Rzeszowski – AZS PWSZ Tarnów 33:26

Finał
AZS Uniwersytet Rzeszowski – AZS ALK Warszawa 25:35