Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Sylwia Zając Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie


W dniach 18-19 marca w Zgierzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Trzy medale wywalczyli zawodnicy UKS Tramp Jarosław.

W zawodach wystartowało ponad dwustu zawodników z całej Polski. Województwo podkarpackie reprezentowali łucznicy z UKS Tramp Jarosław, ŁKS „Sagit” Humniska oraz LKS „Jar” Kielnarowa.

Niezwykle udany występ zanotowała Sylwia Zając (Tramp Jarosław) która będąc jeszcze w wieku młodziczki wywalczyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych.

Oprócz medalu indywidualnego zawodnicy Trampu wywalczyli jeszcze dwa medale. Brąz w rywalizacji drużynowej zdobyły dziewczyny w składzie: Sylwia Zając, Agata Osuch, Kinga Oczkowska i Natalia Marcinkiewicz. Na najniższym stopniu podium stanęła również drużyna chłopców w składzie: Piotr Maciałek, Dawid Nowak i Szymon Turko.

Miłą niespodziankę sprawił również drugi zespół dziewcząt w składzie: Jagoda Siry, Joanna Gilowska, Sandra Paska i Anna Watras. Dziewczęta zajęły ostatecznie 6 miejsce, ale walkę o pierwszą czwórkę przegrały po zaciętej walce w barażu jednym milimetrem z drużyną Marymontu Warszawa.

Wyróżnić należy również start Agaty Osuch, która w kwalifikacjach, pomimo jednego błędnego strzału, uzyskała bardzo wysokie 4 miejsce. Niestety niedzielne eliminacje okazały się dla Agaty mniej udane gdyż w ćwierćfinale musiała uznać wyższość zawodniczki Głuchołaz zajmując ostatecznie 7 miejsce.

Nadmienić należy, że są to kolejne już medale zawodników z Jarosławia w tym roku. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów oraz Halowych Mistrzostw Polski Juniorów zawodnicy UKS „Tramp” Jarosław zdobyli brązowe medale w konkurencji zespołowej.

Poza zawodnikami z Jarosławia województwo nasze reprezentowali również zawodnicy z  Wszystkie kluby zrzeszone w Rzeszowskim Okręgowym Związku Łuczniczym.

Od lewej: P. Maciałek, D. Nowak, S. Turko

Od lewej: A. Osuch, S. Zając, K. Oczkowska, N. Marcinkiewicz

Sylwia Zając

UKS Tramp Jarosław

 

Więcej informacji z kategorii Łucznictwo