Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

wtorek, 23 stycznia 2018

Świetny weekend Sabiny Lizis w Dusznikach


Bardzo udane były dla Sabiny Lizis kolejne zawody z cyklu „Bieg na Igrzyska”. Zawodniczka z Ustrzyk Dolnych dwukrotnie stanęła na podium.

18 lutego na trasach Duszniki Arena rozegrano biegi ze startu wspólnego, a dzień później biegi interwałowe techniką dowolną. W górach czuć już nadciągającą wiosnę, temperatury są coraz wyższe, a śniegu jest coraz mniej. Na szczęście na trasach kompleksu Duszniki Arena nadal nie brakuje białego puchu.

Pierwszego dnia juniorki C do pokonania miały dwie pętle po 2,5 km każda. Najlepsza była Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) z czasem 17:47.5 – Trasa jest bardzo dobrze przygotowana. Najlepiej czułam się na podbiegach, można na nich było urwać się stawce i najwięcej zyskać. Miałam świetnie przygotowane narty, dobrze trzymały i dobrze jechały – mówiła – Jestem bardzo zadowolona z tego sezonu, zajmuję miejsce w pierwsze trójce „Biegu na Igrzyska”. Jednak to nie miejsce jest dla mnie najważniejsze, ale to, że robię postępy – cieszyła się.

W niedzielę Sabina ponownie stanęła na podium. Tym razem była druga na dystansie 3 km, przegrywając jedynie z Magdaleną Kuśnierz z Tomaszowa Lubelskiego.

W klasyfikacji generalnej juniorek C biegaczka Halicza zajmuje trzecie miejsce, z niewielką stratą do liderki.

Wyniki
Junior A – 10 km CL mass – startowało 9 zawodników
1.    Mateusz Haratyk NKS trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 28:27,6
2.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – strata 0,8 sek.
3.    Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka  – strata 39,6
4.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – strata 39,8
5.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – strata 1:02,9
6.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 1:51,9
Junior A – 10 km F – startowało 9 zawodników
1.    Mateusz Haratyk NKS trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 22:36,5
2.    Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka  – strata 23:12,9
3.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 23:20,1
4.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – 23:47,5
5.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 34:48,1
6.    Tomasz Krawczyk MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 25:05,4
Klasyfikacja generalna junior A po ośmiu zawodach cyklu
1.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 550 punktów
2.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 520 punktów
3.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – 440 punktów
4.    Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka – 390 punktów
5.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 310 punktów
6.    Tomasz Krawczyk MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 242 punkty

Juniorka C – 5 km CL mass – startowało 31 zawodniczek
1.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 17:47,5
2.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – strata 5,2 sek.
3.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 8,1
4.    Kamila Gąsienica UKS Regle Kościelisko – strata 14,1
5.    Laura Legierska NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – strata 27,8
6.    Amelia Jęczmieniak MUKN Pod Stróżą Miszkowice – strata 36,2
Juniorka C – 3 km F – startowało 31 zawodniczek
1.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 7:58,0
2.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 8:10,4
3.    Kinga Polityńska MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 8:15,5
4.    Irena Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 8:17,9
5.    Ewelina Kołodziej LKS Witów ski Mszana Górna – 8:20,7
6.    Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka –  8:20,7
Klasyfikacja generalna juniorka C po ośmiu zawodach cyklu
1.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 500 punktów
2.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 492 punkty
3.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 482 punkty
4.    Kinga Polityńska  MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 362 punkty
5.    Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka – 298 punktów
6.    Kamila Gąsienica UKS Regle Kościelisko – 295 punktów

Junior D – 3 km CL mass – startowało 30 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 9:20,9
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – strata 46,3 sek.
3.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – strata 58,9
4.    Kamil Kajzar MKS Istebna – strata 1:06.8
5.    Łukasz Trebunia LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – strata 1:12,2
6.    Tymoteusz Och MUKS Podkarpacie Jedlicze  – strata 1:15,8
Junior D – 3 km F – startowało 30 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 7:26,1
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – 7:56,0
3.    Kamil Kajzar MKS Istebna – 7:56,2
4.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – 8:18,5
5.    Gabriel Boś WSS Wisła – 8:21,5
6.    Rafał Putkowski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 8:23,8
Klasyfikacja generalna junior D po ośmiu zawodach cyklu
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 700 punktów
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – 560 punktów
3.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – 365 punktów
4.    Łukasz Trebunia LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 317 punktów
5.    Kamil Kajzar MKS Istebna – 316 punktów
6.    Rafał Putkowski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 300 punktów

Juniorka D – 3 km CL mass – startowało 29 zawodniczek
1.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – 11:09,0
2.    Daria Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – strata 0,8 sek.
3.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – strata 1,7
4.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 8,6
5.    Małgorzata Szalbot WSS Wisła – strata 23,8
6.    Karina Probola MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski  – strata 34,5
Juniorka D – 3 km F – startowało 29 zawodniczek
1.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – 8:56,0
2.    Daria Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 8:57,3
3.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – 8:59,7
4.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 9:05,2
5.    Weronika Piasecka MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 9:10,7
6.    Barbara Krawczyk Demczuk  MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 9:11,4
Klasyfikacja generalna juniorka D po ośmiu zawodach cyklu
1.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – 600 punktów
2.    Daria Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 471 punktów
3.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 395 punktów
4.    Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka – 380 punktów
5.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – 364 punkty
6.    Agnieszka Tylka KS Chochołów – 245 punktów

Klasyfikacja klubowa
1.    MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 5152 punktów
2.    MKS Karkonosze Sporty Zimowe  – 4587 punktów
3.    NKS Trójwieś Beskidzka  – 3872 punkty
4.    MKS Istebna – 3568 punktów
5.    MKS Halicz Ustrzyki Dolne  – 3127 punktów
6.    UKS Rawa Siedlce – 2886 punktów

Więcej informacji z kategorii