Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Świetny start pływaków Ikara Mielec w Ostrowcu


183 zawodników z piętnastu klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego rywalizowało w dniach 19-20 kwietnia na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików.

Aż 18 medali wywalczyli młodzi pływacy z Mielca i w klasyfikacji klubowej zajęli drugie miejsce wśród 12-latków i trzecie wśród 13-latków. Na najniższym stopniu podium w młodszej grupie sklasyfikowany został Motyl Stalowa Wola.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw, w klasyfikacji za najlepszy wynik FINA, zostali: wśród trzynastolatków Gancarz Julia (MKS Ikar Mielec) i Węgliński Błażej (MKS Wodnik Radom), a wśród zawodników 12-letnich Gawron Paula (CSTR Strzyżów) i Horodyński Antoni (UKP Gryf Dębica).

Najlepsze wyniki wg punktów:
Dziewczęta, Młodzik 12-lat
1. Gawron Paula (CSTR Strzyżów) – 200m zmienny 2:43.48 – 427 pkt
2. Latała Weronika (SKP Barakuda Starachowice) – 400m dowolny 5:14.82 – 413
3. Falfus Julia (KS KSZO Ostrowiec Św.) – 200m grzbietowy 2:43.32 – 396
4. Wiśniewska Antonina (SKP Barakuda Starachowice) – 100m dowolny 1:11.12 – 368
5. Barnaś Gabriela (MKS Ikar Mielec) – 200m klasyczny 3:10.24 – 353
6. Gromska Kinga (KS KSZO Ostrowiec Św.) – 200m zmienny 2:55.24 – 347
6. Tabor Agata (MOTYL MOSiR Stalowa Wola) – 100m klasyczny 1:28.66 – 347
8. Bontor Patrycja (SKP Barakuda Starachowice) – 100m dowolny 1:12.81 – 343
9. Skwara Kamila (UKS Delfin Tarnobrzeg) – 100m dowolny 1:12.90 – 342
10. Bryk Wiktoria (MKS Ikar Mielec) – 400m dowolny 5:38.21 – 333

Dziewczęta, Młodzik 13-lat
1. Gancarz Julia (MKS Ikar Mielec) – 400m dowolny 4:52.12 – 517
2. Zych Natalia (MKS Wodnik Radom) – 100m klasyczny 1:18.01 – 510
3. Malec Wiktoria (MKS Ikar Mielec) – 200m grzbietowy 2:32.79 – 484
4. Duma Patrycja (MUKS FOKA Sandomierz) – 400m dowolny 5:04.32 – 457
5. Gawron Amelia (KP Sokół Rzeszów) – 100m dowolny 1:06.33 – 454
6. Forczek Emilia (MKS Ikar Mielec) – 400m dowolny 5:06.58 – 447
7. Bigus Wiktoria (UKP Gryf Dębica) – 200m grzbietowy 2:38.95 – 430
8. Podsiadły Nina (MKS Wodnik Radom) – 100m dowolny 1:08.19 – 418
9. Czernikiewicz Iga (SKP Barakuda Starachowice) – 400m dowolny 5:13.70 – 417
10. Fabiszewska Katarzyna (MKS Wodnik Radom) – 200m klasyczny 3:00.36 – 415

Chłopcy, Młodzik 12-lat
1. Horodyński Antoni (UKP Gryf Dębica) – 100m dowolny 1:05.43 – 324
2. Wypchło Jakub (SKP Barakuda Starachowice) – 400m dowolny 5:25.55 – 277
3. Skierniewski Filip (SKP Barakuda Starachowice) – 100m dowolny 1:09.13 – 274
4. Barański Jakub (SKP Barakuda Starachowice) – 400m dowolny 5:31.59 – 262
5. Ertanowski Igor (MKS Ikar Mielec) – 400m dowolny 5:31.73 – 261
6. Lis Jan (MUKS UNIA Busko Zdrój) – 400m dowolny 5:33.54 – 257
7. Siembida Adam (MOTYL MOSiR Stalowa Wola) – 400m dowolny 5:35.60 – 252
8. Barański Igor (MOTYL MOSiR Stalowa Wola) – 100m grzbietowy 1:19.30 – 235
9. Mazur Bartosz (UKP Gryf Dębica) – 200m grzbietowy 2:52.18 – 234
10. Sobieraj Krystian (SKP Barakuda Starachowice) – 200m zmienny 2:59.29 – 228

Chłopcy, Młodzik 13-lat
1. Węgliński Błażej (MKS Wodnik Radom) – 100m dowolny 59.29 – 435
2. Stefański Patryk (KS KSZO Ostrowiec Św.) – 100m dowolny 59.40 – 433
3. Wojnar Mateusz (KP Sokół Rzeszów) – 100m dowolny 59.80 – 424
4. Piliński Bartosz (KS KSZO Ostrowiec Św.) – 100m dowolny 1:00.15 – 417
5. Klimek Maciej (MKS Wodnik Radom) – 400m dowolny 4:44.32 – 416
6. Zarychta Marcel (SKP Barakuda Starachowice) – 400m dowolny 4:50.42 – 390
7. Borowski Kacper (KS KSZO Ostrowiec Św.) – 400m dowolny 4:50.91 – 388
8. Szczepanik Szymon (KP Sokół Rzeszów) – 100m klasyczny 1:18.98 – 349
9. Śliwa Michał (MUKP Fala Ropczyce) – 100m grzbietowy 1:10.60 – 333
10. Pierzchała Adam (MKS Wodnik Radom) – 100m dowolny 1:05.06 – 329

W ciągu najbliższych dni wyniki rywalizacji ze wszystkich okręgów połączone zostaną przez Wydział Szkolenia PZP i poznamy ostatecznie miejsca, które wywalczyły nasze kluby w rywalizacji ogólnopolskiej.

Klasyfikacja drużynowa – 12 lat (13 drużyn)
1. Barakuda Starachowice
2. MKS Ikar Mielec
3. Motyl Stalowa Wola
4. KP Sokół Rzeszów

7. UKP Gryf Dębica
8. Delfin Tarnobrzeg
9. CSTR Strzyżów
13. Bobry Dębica

Klasyfikacja drużynowa – 13 lat (13 drużyn)
1. Wodnik Radom
2. KSZO Ostrowiec Św.
3. MKS Ikar Mielec
4. KP Sokół Rzeszów
5. Motyl Stalowa Wola

8. Delfin Tarnobrzeg
9. Fala Ropczyce
12. UKP Gryf Dębica

  
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.Barakuda Starachowice
7
8
14
29
2.MKS Ikar Mielec
7
4
7
18
3. Wodnik Radom
7
4
4
15
4.KSZO Ostrowiec Św
4
9
2
15
5.UKP Gryf Dębica
4
3
2
9
6.CSTR Strzyżów
4
4
7.Motyl Stalowa Wola
1
4
5
8.UNIA Busko Zdrój
1
1
2
9.KP Sokół Rzeszów
1
5
6
10.FOKA Sandomierz
2
2
11.Fala Ropczyce
1
1
2
12.Delfin Tarnobrzeg
1
1

Więcej informacji z kategorii Pływanie