Świetne starty szermierzy w Rybniku i Szczecinie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Paulina Wilaszek zajęła drugie, a Wojciech Lubieniecki trzecie miejsce na III Pucharze Polski Juniorów w szpadzie. Paweł Urban wygrał zawody młodzików w Szczecinie.

Paulina Wilaszek (SKS Radomyśl Wielki) pokonała kolejno cztery zawodniczki z Gliwic: Ninę Lulewicz (15-3), Patrycję Uryga (15-7), Dominikę Markowicz (15-10) i Katarzynę Majgier (15-10). W półfinale jej rywalką była Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica). Paulina zwyciężyła do 12. W bardzo zaciętym finale zawodniczka z Radomyśla walczyła z Anną Mroszczak (KS Szpada Wrocław) i przegrała w najmniejszym możliwym wymiarze 14-15, zdobywając srebrny medal.
Wysokie piąte miejsce zajęła Julia Kolanko. Zawodniczka PTG Sokół 1893 Mielec zakończyła turniej na ćwierćfinale, w którym przegrała z Barbarą Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.) 5-15.

W rywalizacji mężczyzn również na podium zawody ukończył Wojciech Lubieniecki. Po pierwszej wolnej rundzie w kolejnych szpadzista z Mielca wygrywał z Konradem Miklaszewskim (15-12), Mikołajem Radoszem (15-5), Robertem Szajthauerem (15-10) i Michałem Opałką (15-5). W półfinale przegrał z Maciejem Bielcem (KS Szpada Wrocław) 13-15 i zajął trzecie miejsce.

W daleką podróż na drugi koniec Polski do Szczecina udali się zawodnicy MKS Gryf Mielec. Wyprawę można uznać za udaną. Puchar Ziem Północnych padł łupem Pawła Urbana, a Maciej Kazimierski zakończył rywalizację na trzecim miejscu. Paweł w ostatnim czasie prezentuje niesamowita formę, którą potwierdził w Szczecinie. Każdą walkę wygrywał pewnie. Najwięcej punktów oddał przeciwnikowi w finale. Szermierz gospodarzy Ryszard Chmielewski  (MKS Kusy Szczecin) zdobył zaledwie 8 punktów i to Urban zdobył zasłużone złoto.

Wyniki:
III Puchar Polski Juniorek – Rybnik
2. Paulina Wilaszek (SKS Radomyśl Wielki)
5. Julia Kolanko (UKS Sokolik Krosno)
15. Agnieszka Kaczmarska (UKS Sokolik Krosno)
38. Weronika Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec)
47. Barbara Rożniecka (PTG Sokół 1893 Mielec)
54. Anna Grabowska (PTG Sokół 1893 Mielec)
III Puchar Polski Juniorów – Rybnik
3. Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec)
15. Wojciech Ćwięka (MKS Gryf Mielec)
23. Karol Urban (MKS Gryf Mielec)
41. Mateusz Piłat (MKS Gryf Mielec)
Puchar Ziem Północnych – Szczecin
1. Paweł Urban (MKS Gryf Mielec)
3. Maciej Kaźmierski (MKS Gryf Mielec)
8. Szymon Tarachanowicz (MKS Gryf Mielec)
11. Stanisław Klamut (MKS Gryf Mielec)