Sumocy z Podkarpacia Mistrzami Polski Młodzików

W Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w sumo. Dwa złote medale wywalczyli zawodnicy z Podkarpacia.

Finał kategorii 50 kg był wewnętrzną sprawą Klubu Syrena Gnojnica. Spotkali się w nim Jakub Oleś i Karol Rojek. Pojedynek zwyciężył Jakub i to on został Mistrzem Polski.

Złoty medal wywalczył również Kacper Magdoń. Zawodnik LUKS Lubzina wystartował w najliczniej obsadzonej kategorii +70 kg i okazał się bezkonkurencyjny, zwyciężając we wszystkich czterech pojedynkach. W finałowej walce pokonał Michała Dubowskiego (MKS Rokita Brzeg Dolny). Na 9. miejscu sklasyfikowany został Dawid Robak (Lubzina).

Czwarty medal dla Podkarpacia zdobył Maciej Nowakowski (Lubzina), który był trzeci w kategorii 70 kg. Piąte miejsce w kategorii 40 kg zajął Andrzej Bielański (Lubzina)