Sukces zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w Tuchowie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Tuchowie odbyło się otwarcie Akademii Tenisa Stołowego W. B. M. KRUPA stworzonej przez Pana Wacława Krupę oraz odbył się turniej, w którym wzięło udział 91 zawodników i zawodniczek z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych. 

Przyjechali uczestnicy z 31 miejscowości by rywalizować na 18 stołach tenisowych. W turnieju tym uczestniczyli również zawodnicy z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W kategorii dziewcząt (rocznik 2004-2006) dwunastolatka z IKS-u Sylwia Stala wygrała zawody pokonując wszystkie swoje przeciwniczki. Natomiast w kategorii OPEN mężczyzn, nie miał sobie równych Paweł Włodyka. Po zwycięstwach w fazie grupowej zawodów i późniejszych pojedynkach rozgrywanych w systemie „rosyjskim”, w grze o 1 miejsce spotkał godnego przeciwnika 15-letniego Jakuba Chmielowskiego z Nurtu Przemyśl. Po zaciętej pięciosetowej walce pokonał zawodnika z Przemyśla 3:2 mimo, że przegrywał już 0:2. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął drugi zawodnik naszego klubu Dawid Sowa.

Podczas otwarcia Akademii miała miejsce miła uroczystość, wręczenia nagrody, statuetki „Melaniusza” dla Macieja Nalepki przez Burmistrza Tuchowa Adama Drogośia i Przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Wrony.
Maciej otrzymał ją za wybitne osiągnięcia sportowe, a tym samym promocję rodzinnego miasta Tuchowa w kraju i za granicą.

Kategoria dziewczęta rocznik 2004-2006:
1 miejsce – Sylwia Stala – IKS Jezioro Tarnobrzeg
2 miejsce – Amelia Steczyńska – Jastrzębia
3 miejsce – Gabriela Rudka – Lubaszowa Grupa 4BIKE
4 miejsce – Weronika Bandyk – Piotrkowice

Kategoria OPEN mężczyźni:
1 miejsce – Paweł Włodyka – IKS Jezioro Tarnobrzeg
2 miejsce – Miłosz Sawczak – Świebodzin „Płomień Limanowa”
3 miejsce – Jakub Chmielowski – Ustrzyki Dolne „Nurt Przemyśl”
4 miejsce – Dawid Sowa – IKS Jezioro Tarnobrzeg