Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Stypendia na 2016 rok dla najzdolniejszych sportowców przyznane


W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się VIII Gala Sportu Młodzieżowego, podczas której najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z Podkarpacia otrzymali stypendia oraz nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego.

W tym roku przyznano 127 stypendiów sportowych na kwotę blisko 400 tys. zł. Ich wysokość uzależniona została od kategorii wiekowej zawodników oraz ich osiągnięć sportowych.

Wyróżnieni zostali również działacze trenerzy i zawodnicy, którzy otrzymali Nagrody Zarządu Województwa .

Podczas gali wręczono również odznaczenie „Za zasługi dla sportu” panu Gabrielowi Szajnie – trenerowi szermierki. Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach podsumowania współzawodnictwa sportowego w kraju, nagrodziło dwójkę naszych Mistrzów Europy Juniorów – Klaudię Pieprzak (sumo) i Bartłomieja Stója (lekkoatletyka – rzut dyskiem).

Stypendyści

Akrobatyka sportowa
Klesyk Iga, Tronina Jakub, Szczerbaty Aleksander, Kamińska Wanesa, Sala Malwina, Stasicka Maja,
Badminton
Stanisz Joanna, Kutacha Katarzyna, Białek Aleksandra, Machnik Magdalena, Kopeć Patryk, Kopański Paweł, Malik Tymoteusz,
Biathlon
Penar Rafał, Cichoń Kamila, Jakieła Patryk, Penar Wiktor, Cichoń Klaudia, Zając Julita, Szwast Michał,
Boks
Gibadło Maksymilian, Ziomek Adam, Bulik Artur, Sibiga Dominika,
Judo
Bartusik Michał, Skrzat Rafał, Kolbusz Katarzyna, Gaj Aleksandra, Gunia Jagoda, Aghajanyan Gurgen,
Karate kyokushin
Magura Karol, Jeziorowski Maciej, Dec Izabela, Czajka Weronika, Orzechowski Jakub,
Karate tradycyjne
Wcisło Natalia, Sajdutka Agnieszka,
Kickboxing
Kucharzyk Krzysztof, Nieroda Iwona, Kubiszyn Mateusz, Kaszuba Arkadiusz, Dziedzic Karolina,
Kolarstwo
Socha Katarzyna, Solarz Jakub, Wilk Rafał,
Lekkoatletyka
Augustyn Rafał, Stój Bartłomiej, Gurdak Kamil, Zdziebło Katarzyna, Urbanik Danuta, Kowal Matylda, Pakuła Oliwia, Sarna Angelika, Wójcik Anna, Zięba Szymon, Kopala Igor, Skiba Dorota, Janusz Sebastian, Lebioda Stanisław, Wojtunik Klaudia, Bąba Sylwia,
Łucznictwo
Kocaj Marlena, Rząsa Dorota, Korbecki Paweł, Toczek Wiktoria, Czyż Tomasz,
Łyżwiarstwo szybkie
Drwięga Marcel, Radwański Konrad, Michalski Piotr, Jasik Anna,
Narciarstwo
Ruda Adam, Opalińska Inga, Marcisz Ewelina, Marcisz Marcela, Bril Dawid, Szyszka Andżelika, Bil Konrad, Kiedrowska Kamila,
Orientacja sportowa
Huba Karol, Kruk Michał,
Piłka siatkowa
Ziobrowski Jakub, Masłowski Mateusz, Kozub Łukasz, Huber Norbert, Drążek Łukasz, Kłęk Wiktor, Pyrsak Jan, Golesz Bartosz, Baran Damian, Bykowski Damian,
Pływanie
Sowa Marcin, Hołub Maciej, Brzykowski Krystian, Kadrow Konrad, Czech Jacek,
Podnoszenie ciężarów
Januś Dariusz, Pasko Magdalena, Drwal Filip, Zaweracz Agata,
Skoki do wody
Rzeszutek Andrzej, Lesiak Kacper, Skrzek Kaja, Bąk Dominika,
Sumo
Pieprzak Klaudia, Ziarnik Marcin, Dęborowski Hubert, Pieprzak Karolina, Kamińska Sylwia,
Szermierka
Lubieniecki Wojciech, Kaczmarska Agnieszka, Urban Karol, Kolanko Julia, Piłat Mateusz, Ćwięka Wojciech, Gwizdak Bartłomiej,
Tenis stołowy
Gołębiowski Mateusz, Dąbrowski Michał, Floras Robert, Pęk Karolina, Nalepka Maciej, Żyłka Krzysztof,
Warcaby
Hulak Kinga, Kornaga Klara, Mańczak Dawid,
Zapasy
Kościółek Kamil, Grzybowski Łukasz, Rejniak Sara

Nagrodzeni

Działacze
Sykała Paweł (Narciarstwo), Draguła Dariusz (Pływanie), Lisiak Andrzej (Sport akademicki), Błachowicz Mateusz (Sport kwalifikowany), Tittinger Michał (Sport kwalifikowany), Górska Barbara (Sport powszechny), Zięba Rajmund (Tenis Stołowy), Karnasiewicz Robert (Unihokej, badminton, szachy).
Trenerzy
Ewelina Fiolek (Akrobatyka sportowa), Małgorzata Bilska (Akrobatyka sportowa), Piotr Surowiec (Badminton), Dariusz Rachwał (Badminton), Mariusz Jakieła (Biathlon), Edward Jakieła (Biathlon), Andrzej Niedziałek (Boks), Mirosław Nowicki (Judo), Piotr Majcher (Judo), Przemysław Czarnecki (Judo), Andrzej Kędra (Ju-jitsu), Dariusz Burda (Karate Kyokushin), Marta Niewczas (Karate tradycyjne), Jerzy Pilarz (Kickboxing), Stanisław Zygmunt (Kolarstwo), Mirosław Barszcz (Lekkoatletyka), Jacek Łyp (Lekkoatletyka), Krzysztof Augustyn (Lekkoatletyka), Marzena Kulig (Lekkoatletyka), Mirosław Wierzbicki (Lekkoatletyka), Piotr Kowal (Lekkoatletyka), Stanisław Anioł (Lekkoatletyka), Jan Szeliga (Łucznictwo), Wiesław Kutyła (Łucznictwo), Bartłomiej Kądziołka (Narciarstwo alpejskie), Marek Marcisz (Narciarstwo klasyczne – biegi), Piotr Bril (Narciarstwo klasyczne – biegi), Ryszard Cybruch (Narciarstwo klasyczne – biegi), Adam Kiszka (Narciarstwo klasyczne – skoki), Maria Ziętek – Leśnicka (Orientacja sportowa), Artur Łoza (Piłka siatkowa), Bogusław Omiotek (Pływanie), Janusz Świeca (Pływanie), Mateusz Błachowicz (Podnoszenie ciężarów), Andrzej Kozdrański (Skoki do wody), Grzegorz Kozdrański (Soki do wody), Andrzej Jedynak (Sumo), Ryszard Prokop (Sumo), Zbigniew Żola (Szermierka), Lachor Jacek (Tenis stołowy), Adam Bielecki (Trójbój siłowy), Jan Artymowicz (Warcaby), Robert Mrózek (Wu-shu), Dariusz Łukaszewski (Zapasy).
Zawodnicy
Kubiszyn Mateusz (Kickboxing), Dziedzic Karolina (Kickboxing), Kaznowski Sebastian (Ju-jitsu), Mazur Zuzanna (Ju-jitsu), Szuba Marcin (Ju-jitsu), Leniart Mateusz (Karate sportowe), Lisowicz Katarzyna (Karate sportowe), Kielar Adam (Strzelectwo pneumatyczne), Myśliwiec Krystyna (Strzelectwo pneumatyczne), Sroczyk Marta (Trójbój siłowy), Sroczyk Monika (Trójbój siłowy), Paszko Andrzej (Trójbój siłowy), Jagieła Andrzej (Warcaby), Gawaluch-Mazur Maria (Warcaby), Mazur Stanisław (Warcaby), Sitarz Zenon (Warcaby), Solarz Ewa (Wu-shu).

Źródło: podkarpackie.pl

Więcej informacji z kategorii Sport młodzieżowy