Strzelecki popis Janczaka, Niedźwiadki w półfinale MP U20

Koszykarze Niedźwiadków Hensfortu Przemyśl awansowali do półfinału Mistrzostw Polski U20. W turnieju rozgrywanym u siebie zajęli drugie miejsce.

Przemyślanie świetnie rozpoczęli turniej, wygrywając z Pro-Basket Kutno 117:90. Do zwycięstwa poprowadził ich Szymon Janczak – zdobywca 30 punktów. 18 oczek dorzucił Paweł Strzępek, a 16 Szymon Prusak. Strzępek zanotował w tym meczu tzw. double-double, ponieważ oprócz dwucyfrowej zdobyczy punktowej uzyskał również 10 zbiórek.

W drugim meczu Hensfort uległ faworytowi turnieju – Treflowi Sopot 65:89. Przez półtorej kwarty przewaga sopocian oscylowała wokół jednej akcji punktowej. Później jednak goście zaczęli budować przewagę, która finalnie osiągnęła ponad 20 punktów. Najlepiej punktującymi zawodnikami Niedźwiadków byli: Jakub Complak (15), Szymon Janczak (13), Mikołaj Kleszcz (13), Kacper Walciszewski (12).

Ostatni mecz z Gimbasketem Wrocław decydował o awansie. Obie drużyny przed tym pojedynkiem miały bilans 1-1. Po wyrównanym początku, przemyślanie zdecydowanie wygrali druga kwartę, prowadząc w 18. minucie 43:30. Grając bardzo rozsądnie, gospodarze nie pozwolili rywalom na odrabianie strat i utrzymywali wynik w okolicach dziesięciu punktów przewagi już do końca meczu. Ponownie swój kunszt strzelecki pokazał Szymon Janczak, który drugi raz w tym turnieju uzyskał 30 punktów.

Dwóch zawodników Niedźwiadków zostało wybranych do najlepszej piątki turnieju. Byli to Rafał Serwański i Szymon Janczak.

Turnieje półfinałowe odbędą się w dniach 9-11 lutego br., a jednym z gospodarzy będzie Hensfort Przemyśl. Do miasta nad Sanem przyjadą drużyny: Biofarm Basket Junior Poznań, MKS Dąbrowa Górnicza i Legia Warszawa.