Start Piotra Nałęckiego w Mistrzostwach Świata Juniorów

We włoskim Baselga di Pine odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Wśród startujących był nasz panczenista Piotr Nałęcki.

Podopieczny trenera Grzegorza Kudły w swoich startach zajmował miejsca w czwartej dziesiątce. Zmagania rozpoczęły się od sprintu na 500 m. Nałęcki pojechał najszybciej w swojej karierze, uzyskując czas 37.735. Wystarczyło to jedynie na 34. miejsce. Do zwycięzcy Japończyka Koki Kubo sanoczanin stracił 1.51 sek. Dobre ósme miejsce zajął inny reprezentant Polski – Damian Żurek (36.880).

Drugą konkurencją pierwszego dnia był wyścig na dystansie 1500 m. Piotr zajął w nim 32. miejsce z czasem 1:58.951 i stratą do zwycięzcy Koreańczyka Jaewon Chung ponad 10. sekund.

Ostatnim indywidualnym startem Nałęckiego był bieg na 1000 m. Uzyskany czas 1:14.960 był słabszy od zwycięzcy Holendra Janno Botmana o 3.7 sekundy i dał mu dopiero 34. miejsce.

Ostatniego dnia Mistrzostw rozegrane zostały sprinty drużynowe. Polski zespół, w składzie: Grzybek, Żurek, Piotrowski, Nałęcki zajął ósme miejsce, tracąc do najlepszych Holendrów 3.34 sek.